Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4375
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bogata kartoteka 17–latka

Sobota, 8 października 2022, 8:05
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
Wałbrzych: Bogata kartoteka 17–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Ma dopiero 17 lat, a już sporą policyjną kartotekę. Młody wałbrzyszanin po raz kolejny w ostatnim czasie został zatrzymany przez policjantów zespołu wywiadowców na kierowaniu samochodem osobowym pomimo sądowego zakazu. W toku wykonanych przez mundurowych czynności okazało się, że była to łącznie już dwunasta taka kontrola młodego wałbrzyszanina, kiedy poruszał się on pojazdem bez prawa jazdy.

Nie ma taryfy ulgowej dla przestępców drogowych. Przekonał się o tym 17-latek, którego z sądowym zakazem kierowania pojazdami trzeci raz w ostatnim czasie zatrzymali policyjni wywiadowcy. Mundurowi ustalili jednak, że nastolatek łącznie już dwunastokrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat był zatrzymywany za jazdę bez uprawnień. W większości jako nieletni nie odpowiadał jednak wtedy za przestępstwa. Teraz za jazdę na tzw. zakazie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Podczas kontroli nie był to jednak koniec zmartwień dla 17-latka. Policjanci ustalili, że był on poszukiwany przez sąd rodzinny w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach za oszustwo internetowe, którego dokonał mając 16 lat. Wałbrzyszanin wystawił wtedy na jednym z portali aukcyjnych felgi samochodowe, wyłudzając od innej osoby 560 złotych. Najbliższe pół roku 17-latek spędzi więc poza miejscem zamieszkania. Celem takiego działania będzie próba wyeliminowania przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
5
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group