• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 18:58
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4477
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne w Gminie Walim

Wiadomości: Walim
Czwartek, 17 grudnia 2015, 6:45
Autor: opr.red.
Fot. www.walim.pl
15 grudnia 2015 r. odbyło się kolejne już Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne w Gminie Walim.

Uroczystość rozpoczęto o godzinie 16:00 mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi w Walimiu. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Dziećmorowic, Walimia oraz Zagórza Śląskiego a także z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, odbyło się nabożeństwo, które celebrował Jego Ekscelencja Biskup Ignacy Dec, już po raz czwarty goszcząc w Gminie Walim, w tym ważnym okresie, jakim jest czas Świąt Bożego Narodzenia.

Po mszy świętej wszyscy udali się do świątecznie przystrojonej hali sportowej w Centrum Sportu i Rekreacji, by wspólnie odczuć czar i magię nadchodzących świąt. Przy udekorowanych stołach, zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, po błogosławieństwie Księdza Biskupa, połamano się symbolicznym opłatkiem. Dzieci z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu przygotowały jasełka, podczas których przypomniały obecnym historię narodzin Jezusa. Stałym elementem spotkania opłatkowego stało się także to, że opiekunowie i wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu przekazują na ręce Wójta Gminy Walim Betlejemskie Światełko Pokoju.

Było też wspólne śpiewanie pastorałek, do których akompaniował na pianinie Biskup Ignacy Dec. Jego Ekscelencja zaskoczył wszystkich przybyłych, tekstem odśpiewanej pastorałki, opowiadającej o włodarzach i zaproszonych gościach. Utwór tworzony przez Jego Ekscelencję staje się już tradycją, tak jak nasze Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne.

W tym roku swoją obecnością zaszczyciło Spotkanie Wigilijne ponad 400 mieszkańców. Jak obyczaj każe, wszyscy przybyli zostali obdarowani prezentami w postaci przepięknych bombek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group