Czytających: 3886

Rajd Świdnicki Krause: Bryan Bouffier zwycięzcą Rajdu Świdnickiego Krause, drugi dzień w cieniu tragedii

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 5:42
Autor: MDvR
Peugeot Sport Polska Rallye Team Brian Bouffier zwyciężył w 2 Rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugi dzień zmagań przebiegł w cieniu tragedii z dzisiejszego ranka, uroczystości wręczenia nagród nie było, puchary zostały przekazane w biurze zawodów.

Początkowy oes 10 przebiegł bez niespodzianek, znów tempo dyktowała załoga Bouffier/Panseri, która wygrała otwierający odcinek specjalny. Na drugiej pozycji przyjechali wyraźnie podkręcający tempo bracia Bębenkowie, którzy stracili do francuskiego kierowcy 5,4sek. Drugi w klasyfikacji generalnej Tomasz Kuchar przyjechał na czwartej pozycji, a jego strata do lidera w generalce wzrosła do 44,8sek. Na oesie 11 Wolibórz – Jodłownik tuż przed tragedią siódme zwycięstwo z rzędu na odcinku specjalnym odniósł Francuz nie dając po raz kolejny szans polskim kierowcom. Na kolejnych lokatach uplasowali się Kajetan Kajetanowicz i Tomek Kuchar.

Z numerem 46 wystartowała załoga Sylwester Olszewski/Michał Całek, po przejechaniu kilkuset metrów Honda Civic wypadła z trasy i uderzyła w drzewo. Pomimo przewiezienia kierowcy do szpitala śmigłowcem, lekarzom nie udało się go uratować. Pilot przewieziony został karetką do szpitala w Nowej Rudzie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Już na oesie 11 przerwano start w Rajdowym Pucharze Polski, najlepsze załogi walczyły już jednak na oesie 12. Na trasie tego, jak się okazało później ostatniego odcinka specjalnego najszybszy był Leszek Kuzaj, wyprzedzając o 0,5sek. braci Bębenków i o 1,5sek. Bryana Bouffiera. Tomasz Kuchar miał problemy z turbosprężarką, zajmując dopiero 10 pozycję. Kłopoty wrocławskiego kierowcy skrzętnie wykorzystał Michał Sołowow wyprzedzając go w klasyfikacji generalnej i kończąc 39. Rajd Świdnicki Krause na drugiej pozycji.