Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bystrzycka w planach remontowych

Piątek, 22 lipca 2016, 6:50
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Bystrzycka w planach remontowych
Fot. Robert Bajek
Jaki jest stan nawierzchni ulicy Bystrzyckiej najlepiej wiedzą osoby tam mieszkające lub przejeżdżające tą trasą do pracy.

W niedługim czasie ta sytuacja ulegnie poprawie, bo Gmina Wałbrzych chce wyremontować blisko 800 metrowy odcinek drogi, który obecnie znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Gmina chce zmodernizować drogę, a środki na tę inwestycje mają pochodzić z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli popularnych „schetynówek”. Resztę dołoży sama Gmina. W jakiej kwocie zamknie się remont okaże się dopiero po wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu.

Wymiana jezdni to jednak nie koniec zakresu planowanych robót. Wymienione na tym odcinku zostaną również instalacje: elektryczna, wodociągowa, a także sieć kanalizacji sanitarnej i burzowej. Nowy wygląd zyskają chodniki, powstanie ścieżka rowerowa, przy drodze zamontowane zostaną nowe latarnie, a pętla dla komunikacji miejskiej zostanie przebudowana. W tym miejscu staną też nowe wiaty przystankowe i elektryczne tablice informacyjne, które pasażerowie chwalą sobie w innych dzielnicach Wałbrzycha. W planach inwestora jest również przebudowa zamkniętego obecnie odcinka potoku Rusinówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group