Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2856
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Carmina Burana" w Książu

Wiadomości: Książ
Niedziela, 13 lipca 2014, 18:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 lipca 2014, 11:29
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
W miniony piątek na Dziedzińcu Honorowym Zamku Książ odbyło się wyjątkowe widowisko plenerowe – wystawione zostało jedno z najsłynniejszych na świecie dzieł muzycznych – kantata sceniczna "Carmina Burana", oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni. Kompozytorem tego dzieła jest Carl Orff.

Na umiejscowionej na Dziedzińcu Honorowym Zamku scenie pojawiło się przeszło 70 wykonawców - perkusistów, pianistów, śpiewaków i tancerzy. W roli Dziewczyny wystąpiła sopranistka Anna Lichorowicz, w rolę Łabędzia wcielił się tenor Tomasz Maleszewski a rolę Starego Poety zagrał baryton Łukasz Rosiak. Na fortepianach grali: Katarzyna Neugebauer i Michał Rot, na instrumentach perkusyjnych zespół "Repercussion", natomiast "Gwardia Gryfa" z Wrocławia dała niezwykły pokaz żonglerki chorągwiami. Podczas występu publiczności zaprezentowały się też dwa chóry: Festiwalowy Chór Dziecięcy i Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej. Całością dyrygowała Małgorzata Sapiecha-Muzioł, natomiast o niezwykłą inscenizację widowiska zadbał Maciej Michałkowski.

Tego typu widowisko plenerowe zostało zorganizowane w Zamku Książ po raz pierwszy, ale organizatorzy Festiwalu "Zamkowe Spotkania z Operą", w ramach którego wystawiono "Carminę Buranę" już zapowiadają kolejne wielkie widowiska. Organizatorami Festiwalu "Zamkowe Spotkania z Operą" są: Zamek Książ w Wałbrzychu, MMImpresario i Fundacja Ottenbreit.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group