Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3435
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Centrum zarządzania w centrum miasta

Środa, 30 listopada 2016, 9:26
Aktualizacja: 13:02
Autor: PAW
Wałbrzych: Centrum zarządzania w centrum miasta
Fot. red
W zakupionej przez Gminę Wałbrzych zabytkowej kamienicy "Pod Kotwicą" znajdującej się pod adresem Rynek 23, w przyszłym roku swoje miejsce znajdzie obsługa systemu Inteligentnego Transportu Drogowego, biuro dyżurnego Straży Miejskiej oraz centrum monitoringu, a także centrum zarządzania kryzysowego.

Gmina Wałbrzych wykupiła kamienicę "Pod Kotwicą" za około 2 miliony 300 tys. zł od banku PKO BP.
- Pierwszą ratę w wysokości 230 tys. zł wpłaciliśmy, a kolejne raty po 700 tys. zł zapłacimy w trzech transzach – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza. - Centrum zarządzania kryzysowego będzie znajdowało się w centrum miasta i stąd będą koordynowane wszelkie działania w sytuacjach zagrożenia.

Gmina Wałbrzych zamierza pokryć koszty zakupu ze środków pochodzących głównie z puli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Ten zakup to nieco zaskakująca decyzja. Zaskakujące jest też takie umiejscowienie centrum zarządzania kryzysowego, bowiem kilka razy przewijał się ten temat i wtedy mówiono, że takie centrum zostanie umieszczone w budynku znajdującym się przy ulicy Matejki 5, który przez lata służył Państwowej Straży Pożarnej.
- Odstąpiliśmy od tego pomysłu – mówi Arkadiusz Grudzień.

Budynek znajdujący się w rynku trzeba będzie przystosować do nowych wyzwań i wymagań. Konieczne prace mają tu zostać wykonane w przyszłym roku i prawdopodobnie również w roku 2017 takie centrum w tym miejscu zacznie działać.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group