Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4411
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chcieli dorobić się na kradzionym węglu

Wtorek, 2 lutego 2010, 19:40
Aktualizacja: 19:41
Autor: red
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli węgiel z jednej z piwnic. Okazało się, że pokrzywdzoną jest sąsiadka obu złodziei.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 29 lat, którzy są podejrzewani o to, że w nocy z 13 na 14 stycznia 2010 roku, włamali się do jednej z piwnic przy ulicy Andersa w Wałbrzychu, a następnie ukradli stamtąd pół tony węgla.

Węgiel należał do 38-letniej mieszkanki Wałbrzycha, która zakupiła go za 300 zł. Okazało się, że sprawcy włamania i kradzieży dobrze znają poszkodowaną, bowiem są jej sąsiadami. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Opowiedzieli też, jak wpadli na pomysł kradzieży. Okazało się, że mężczyźni widzieli, jak kobieta odbierała przywieziony węgiel. Wiedzieli też, w której piwnicy węgiel się znajduje i wykorzystali tę wiedzę do popełnienia przestępstwa. Skradziony węgiel sprawcy włamania sprzedali po znacznie niższej niż rynkowa cenie, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczyli na alkohol.

Obaj mężczyźni byli wcześniej karani za podobne przestępstwa i to działa na ich niekorzyść, bowiem teraz odpowiedzą za to przewinienie w ramach powrotu do przestępstwa (recydywa) i grozi im nawet do 7,5 roku więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group