• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 18:50
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2986
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Chemiczne odpady na cmentarzu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 29 stycznia 2014, 11:30
Aktualizacja: 22:53
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W nocy z 22 na 23 stycznia nieznani sprawcy wyrzucili odpady na teren cmentarza parafii ewangelicko–augsburskiej przy ulicy Ludowej.

Nie byłoby nic dziwnego w tej informacji, gdyż z taką „beztroską”, nie raz już mieli do czynienia funkcjonariusze Straży Miejskiej, gdyby nie fakt, że wspomniane odpady były specyficznej natury. Mundurowi ujawnili dwie 200 l. beczki i dwa mniejsze około 20 l. pojemniki z niewiadomego pochodzenia substancjami chemicznymi. Na znalezisko strażnicy natknęli się 23 stycznia podczas akcji kontrolnych prowadzonych w rejonie wałbrzyskich biedaszybów. Teren cmentarza został natychmiast zabezpieczony przed dostępem osób trzecich.

Na miejsce przybyła wezwana przez strażników jednostka ratownicza Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy przez blisko dwie godziny badali rodzaj substancji, jaką zawierały porzucone pojemniki. Po pobraniu próbek, ustalono, że w beczkach znajdowały się substancje nietoksyczne, niezagrażające ludzkiemu życiu i zdrowiu w stanie w jakim je znaleziono, to znaczy w zamkniętych beczkach. Co za tym idzie, możliwy jest transport pojemników na przeznaczone do tego składowisko odpadów niebezpiecznych.

Rodzaj substancji wskazywał, że mogą one służyć do produkcji kosmetyków. Skontrolowano pobliskie przedsiębiorstwa zajmujące się działalnością chemiczno-kosmetyczną. W wyniku kontroli funkcjonariusze Straży Miejskiej nie stwierdzili uchybień w zakresie gospodarowania odpadami.

O zdarzeniu został poinformowany przez Straż Miejską właściciel terenu- pastor parafii ewangelicko-augsburskiej. Przekazano mu ekspertyzę Państwowej Straży Pożarnej. W związku z nieustaleniem sprawców zanieczyszczenia, właściciel terenu, zgodnie z Ustawą o utrzymani czystości i porządku w gminach, będzie zobowiązany do usunięcia znalezionych odpadów. Pomocy w tym szczególnym przypadku udzielą pracownicy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 29-01-2014 13:40
Wypieprzyć w inne miejsce, a najlepiej do ........., bo to na pewno ich.
~agis 31-01-2014 12:52
ludzie juz nie mają umiaru, my jako ludzie schodzimy na psy.to jest naprawdę fajne miejsce jako dziecko mieszkalam niedaleko, obok byl ogrodek jordanowski ktory tez zniknal z powierzchni miasta, na ten cmentarz (jako dziecko myslalam ze park) chodzilismy na kasztany, teraz tam są biedaszyby, teren zrujnowany przez wałbrzyszan

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group