Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3135
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co było, a co będzie

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 12:28
Aktualizacja: Wtorek, 18 sierpnia 2020, 7:14
Autor: red
Wałbrzych: Co było, a co będzie
Fot. organizatorzy
Zapowiada się intensywny tydzień w Starej Kopalni w Wałbrzychu – wernisaż wystawy malarstwa Henryka Cześnika, kino samochodowe z Oscarowym filmem oraz Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi.

Już w najbliższy piątek w Galerii Sztuki Współczesnej Starej Kopalni odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Henryka Cześnika - absolwenta Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Artysta brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w renomowanych galeriach na całym świecie. Wystawa pt. Niebezpieczne zabawy składa się z prac powstałych - w większości - w ostatnich 15-tu latach.

Organizatorzy: Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Agencja Zegart.
Wernisaż odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 18.00 - wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona - obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Wystawa czynna do 11 października.

Z kolei w piątkowy wieczór Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury i Miastem Wałbrzych zaprasza na kolejny pokaz kina samochodowego - na ekranie pojawią się Bradley Cooper i Lady Gaga w nagrodzonym Oscarem za najlepszą piosenkę muzycznym dramacie „Narodziny Gwiazdy”. Udział bezpłatny - dla niezmotoryzowanych uczestników będzie przygotowana strefa z leżakami.

W każdą sobotę sierpnia o godzinie 21.00 odbywa się Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą sprawdzić się w roli górników i wykonują lekkie górnicze prace pod okiem sztygara. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób powyżej 10-go roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona - bilet są dostępne online na www.starakopalnia.pl.

Przez cały okres wakacji Stara Kopalnia zaprasza na zajęcia edukacyjne i warsztaty ceramiczne
w ramach oferty „Wakacje w Starej Kopalni”. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji. Ponadto w ostatnią sobotę sierpnia odbędą się zajęcia „Bajtel w farbie” czyli zajęcia sensoryczne skierowane do maluchów oraz ich rodziców. Zajęcia rozpoczną się od oprowadzania po wystawie „Mój świat” Takisa Makandasisa. Po zaczerpnięciu inspiracji dzieci bawić się będą farbą, kolorami poprzez mieszanie barw. Celem warsztatów będzie stworzenie pracy plastycznej przy użyciu różnych narzędzi malarskich. 29 sierpnia instytucja zaprasza maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:00. Czas trwania: 1 godzina, grupa może liczyć maksymalnie 10 osób. Wydarzenie jest biletowane - bilety dostępne online na stronie obiektu.

Po zajęciach organizatorzy zachęcają uczestników do pozostania w Kawiarni Sztygarówka i wymiany rodzicielskich doświadczeń przy pysznej kawie i cieście Pani Sztygarowej. Obiekt jest przyjazny dla mam z wózkami, dostępny jest również przewijak (Kawiarnia Sztygarówka). Swoimi wrażeniami z zajęć w Starej Kopalni uczestnicy mogą dzielić się w mediach społecznościowych używając hasztagu #muzealniaki. W trakcie zajęć będą używane farby - organizator prosi o odpowiedni ubiór zarówno dzieci, jak i rodziców. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk, noszenia maseczek oraz zachowania dystansu pomiędzy pozostałymi uczestnikami zajęć.

Również 29 sierpnia w Klubie Muzycznym Montownia odbędzie się koncert jazzowy zespołu Marcina Maseckiego w ramach kolejnej edycji Ensemble Festival. Szczegółowy program festiwalu oraz bilety na koncert dostępne są online na stronie internetowej Starej Kopalni.

Stara Kopalnia znalazła się na pierwszym miejscu wśród atrakcji Wałbrzycha na znanym, podróżniczym portalu Tripadvisor w kategorii muzea i inne obiekty do zwiedzania. Obiekt ma wiele pozytywnych opinii głównie na temat swoich kompetentnych przewodników oraz rewitalizacji dawnej kopalni.

Miniony weekend ponownie był czasem promocji – tym razem Stara Kopalnia wraz z Muzeum Porcelany w Wałbrzychu promowały swoją ofertę oraz wałbrzyskie atrakcje w Muzeum Kolejnictwa Śląskiego w Jaworzynie Śląskiej oraz w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Przez cały okres wakacji stoisko promocyjne z ofertą wałbrzyskich atrakcji odwiedziło 7 różnych lokalizacji.

W Starej Kopalni można zrealizować bon turystyczny w zakresie usług noclegowych. Szczegółowe informacje dotyczące zasad korzystania z bonów turystycznych znajdują się na stronie: bonturystyczny.polska.travel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
40%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group