Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co dalej z Zakładem Aktywności Lokalnej?

Czwartek, 18 września 2014, 10:52
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:49
Autor: red
Wałbrzych: Co dalej z Zakładem Aktywności Lokalnej?
Fot. archiwum
Jarosław Klonowski, prezes Fundacji im. De Gaulle'a w Wałbrzychu, poinformował nas o obecnej sytuacji dotyczącej Zakładu Aktywności Zawodowej, który chciał realizować projekt, mający na celu stworzenie miejsc pracy dla 65 osób niepełnosprawnych w Wałbrzychu.

Jak informuje Jarosław Klonowski, 9 września około 50 osób, podopiecznych Fundacji im. De Gaulle’a, pikietowało w Urzędzie Marszałkowskim domagając się podjęcia przez Zarząd Województwa decyzji w sprawie Zakładu Aktywności Zawodowej, dla którego organizatorem jest Fundacja im. De Gaulle’a.
- Pikieta była konsekwencją postępowania urzędników UMWD, którzy przeciągali procedury związane z podjęciem decyzji – tłumaczy Klonowski.

9 września Zarząd Województwa podjął decyzję o przyznaniu środków na utworzenie Zakładu. O decyzji publicznie poinformował Radosław Mołoń, Wicemarszałek. Decyzję podpisali: Radosław Mołoń - Wicemarszałek, Jerzy Michalak - Wicemarszałek oraz Włodzimierz Chlebosz - Członek Zarządu Województwa. Decyzja została podjęta po wcześniejszych konsultacjach z prawnikami UMWD w celu potwierdzenia prawidłowości zaproponowanych przez Fundację rozwiązań dotyczących Zakładu.
- Wbrew zapewnieniom z dnia 9 września, że dalsza procedura związana z utworzeniem ZAZ-u, będzie przebiegała sprawnie, bez zbędnych opóźnień, po raz kolejny działania ze strony UMWD – tym razem związane z nie przekazaniem decyzji oraz nie przygotowaniem projektu umowy na utworzenie i działanie ZAZ-u, wskazują na brak woli współpracy. Poza tym, sprawozdanie z posiedzenia Zarządu
w sprawie ZAZ oraz decyzja, nie zostały przekazane organizatorowi ani opublikowane w BIP – pisze Jarosław Klonowski.

12 września zgodnie z doniesieniami mediów, do Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych zgłosiło się CBA w celu zabezpieczenia wniosku Fundacji na utworzenie i działanie ZAZ-u.
- Stoimy na stanowisku, że dobrze się stało. Jesteśmy pewni, że CBA potwierdzi, iż dokumentacja aplikacyjna jest zgodna
z prawem. – wyjaśnia prezes Fundacji.

17 września jedna z gazet poinformowała o tym, że procedura związana z Zakładem zostaje wstrzymana ze względu na zarzut postawiony prezesowi Fundacji w związku z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą.
- Wyjaśniam, że zarzut korupcji opisany w tej gazecie został sformułowany prawdopodobnie na podstawie pomówień. Gazeta naruszyła zasadę domniemania niewinności. Nie ma żadnych przesłanek prawnych uzasadniających ewentualne wstrzymanie uruchomienia Zakładu Aktywności Zawodowej. Fundacja, w przypadku, gdy decyzja z dnia 9 września, zostanie wstrzymana, a Zakład nie powstanie, rozważy możliwość wystąpienia z powództwem o odszkodowanie. Fundacja przygotowała dokumentacje aplikacyjną zgodną z normami prawa oraz zasadami przyjętymi przez Zarząd Województwa w lutym br. Gdyby tak nie było, Zarząd Województwa dnia 9 września musiałby podjąć decyzję negatywną, a wniosek Fundacji zostałby odrzucony! – mówi Jarosław Klonowski, prezes Fundacji im. De Gaulle’a.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group