Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3452
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Codzienność z narkotykami

Wtorek, 8 marca 2022, 6:49
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Codzienność z narkotykami
Fot. KMP Wałbrzych
Tylko od piątku do niedzieli wałbrzyscy policjanci zatrzymali aż dziesięć osób, które posiadały środki psychotropowe w postaci amfetaminy lub środki odurzające w postaci marihuany.

Do pierwszej interwencji doszło w piątkowe popołudnie. Około godziny 14:30 funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy ujawnili przy legitymowanym na jednej z ulicy w dzielnicy Nowe Miasto 22-latku środki odurzające w postaci marihuany. Ponadto okazało się, że młody mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu do prowadzonego postępowania w celu ustalenia miejsca pobytu.

Nie minęła godzina, a funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy na terenie jednej z posesji w centrum miasta sprawdzili, czy narkotyków nie posiada 27-letni mieszkaniec Polkowic. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że mężczyzna ma przy sobie zawiniątko z amfetaminą.

Przed godziną 20:00 inny patrol tego samego pionu udał się na Stary Zdrój. W jednej z klatek schodowych policjanci zastali dwie młode osoby. 21-latek w kurtce miał schowane narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy, a jego o rok młodsza koleżanka również w kurtce ukrywała marihuanę, którą wcześniej kupiła od młodego wałbrzyszanina

Kolejny policyjny patrol kryminalny w piętek po godzinie 21:00 patrolował inną ulicę w tej samej dzielnicy. W ręce mundurowych tym razem wpadło dwóch wałbrzyszan. Jeden z nich - 28-latek - miał przy sobie zawiniątko z marihuaną oraz spory woreczek z amfetaminą. Można było z niej wykonać ponad 110 porcji handlowych tych środków psychotropowych. Drugi z mężczyzn – 25-latek - ukrywał w wierzchniej odzieży mniejsze ilości środków odurzających w postaci marihuany.

W sobotę po godzinie 20:00 ponownie policjanci zespołu wywiadowców odwiedzili jeden z budynków w centrum Wałbrzycha. Tam zastali 39-latka. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

Niedzielny wieczór to kolejni zatrzymani. O godzinie 18:00 ponownie policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne odwiedzili jedno z mieszkań na Piaskowej Górze. Tam znaleźli niewielkie ilości narkotyków w postaci marihuany. Do sprawy zatrzymany został 50-latek.

Ci sami policjanci podczas prowadzonej przez siebie po godzinie 20:00 kolejnej interwencji – tym razem na Starym Zdroju - trafili na dwóch wałbrzyszan w wieku 28 i 34 lat, którzy „urzędowali” na strychu jednego z budynków. Mężczyźni mieli przy sobie woreczek z amfetaminą. Podczas przeszukania mieszkania młodszego z wałbrzyszan funkcjonariusze znaleźli też większe ilości tych samych środków psychotropowych. Łącznie można było z nich uzyskać blisko 250 porcji handlowych narkotyków.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Każdemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. O ich losie zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group