Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3525
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oława: Czterech kibiców zatrzymanych

Poniedziałek, 3 października 2022, 9:47
Aktualizacja: 9:53
Autor: red
Oława: Czterech kibiców zatrzymanych
Fot. KPP Oława
Jak wynika z informacji Komendy Powiatowej Policji w Oławie, podczas sobotniego meczu piłkarskiego Moto Jelcza Oława z Górnikiem Wałbrzych zatrzymanych zostało 4 kibiców wałbrzyskiej drużyny.

Komunikat KPP Oława:

W sobotę 1 października o godz 15:00 na stadionie miejskim w Oławie rozegrany został, długo wyczekiwany przez kibiców mecz pomiędzy drużynami Moto Jelcz Oława i Górnika Wałbrzych.

Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego.

Przy stadionie oraz w jego okolicy mieszkańcy mogli zaobserwować wzmożone siły i środki policji m.in. policjantów z psami służbowymi, więźniarki, policyjną armatkę wodną, funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu jak i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji (SPKP).

Jeszcze przed meczem, stadion został sprawdzony przez policyjnych pirotechników oraz psa służbowego do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, który na trybunach kibiców miejscowych ujawnił znaczną ilość rac.

Działania prowadzone były wielotorowo i ukierunkowane przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy sportowej. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz na trasach przejazdu do i z Oławy. Prowadzili też działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na ciągach komunikacyjnych, przebiegających w okolicy miejsca imprezy.

W 26 minucie spotkania sędzia przerwał mecz w związku z chuligańskimi wybrykami pseudokibiców, którzy zapalili race, podpalili flagę oraz zniszczyli fragment ogrodzenia usiłując wtargnąć na murawę. Na boisko wkroczyli policjanci, którzy nie dopuścili do konfrontacji zorganizowanych grup pseudokibiców, zostały użyte środki przymusu bezpośredniego, w tym także armatka wodna.

Funkcjonariusze podczas zabezpieczenia zatrzymali czterech mężczyzn - pseudokibiców drużyny przyjezdnej. Dwaj mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia, jeden za zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności prawnych, a czwarty mężczyzna był poszukiwany.

Zabezpieczono już zapisy monitoringów, które będą wykorzystane do ustalania pozostałych uczestników naruszenia porządku na stadionie.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
13%
Smuci
1
6%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group