Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Czwarte Święto Ziemi w Zagórzu Śląskim

Wtorek, 10 maja 2011, 7:51
Aktualizacja: Środa, 18 maja 2011, 6:47
Autor: Sven
Walim: Czwarte Święto Ziemi w Zagórzu Śląskim
Fot. Wioletta Sowa
Od czterech lat w maju mieszkańcy Gminy Walim sprzątają okolice Jeziora Bystrzyckiego w zagórzu Śląskim. W tym roku impreza pod nazwą . „Święto Ziemi – na Brzegu Jeziora" odbyła się w sobotę, 7 maja.

Czterdzieści dwuosobowych drużyn, każda złożona z dziecka i jego opiekuna, w ciągu kilku godzin zebrało 284 worki śmieci. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że worki miały pojemność 120 litrów.

Sprzątanie połączone było z konkursem ekologicznym, w którym, do sukcesu, uczestnicy potrzebowali sporej wiedzy na temat środowiska naturalnego i jego ochrony. Konkurs rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria 7 – 13 lat:

1. Krzysztof Grajczyk
2. Daria Tomalkiewicz
3. Dawid Uszyński

Kategoria 14 – 18 lat:

1. Damian Piech
2. Jan Michalski
3. Dawid Stasiak

Od początku w organizacji imprezy gminę Walim wspomaga Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Tegoroczną edycję wsparli także: Wodociągi Kanalizacja Dzierżoniów, TAURON Ekoenergia, Nadleśnictwo Świdnica, ALBA Dolny Śląsk, Radni oraz Sołtysi Gminy Walim, Ochotnicza Straż Pożarna z Zagórza Śląskiego oraz Dziećmorowic, Polski Związek Wędkarski Okręg Wałbrzych, PPHU MAK, Piekarnia Maria, Piekarnia Jerzy Myśliński, Piekarnia Sp. J. Maciąg, Stowarzyszenie Miłośników Zagórza Śląskiego.

Inicjatywa jak najbardziej słuszna. Obok walorów edukacyjnych przynosi także korzyść w postaci usunięcia choćby części śmieci z tego pięknego miejsca. Nasuwa się jednak przykra refleksja. Skoro było aż tyle śmieci, to znaczy, ktoś je tam wcześniej zostawił.
Pozostaje zaapelować do sumień i rozumów wszystkich, korzystających z dobrodziejstw przyrody: Ludzie opamiętajcie się i nie śmiećcie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group