Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5154
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Darmowe zakupy

Środa, 11 sierpnia 2021, 6:34
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Darmowe zakupy
Fot. KMP Wałbrzych
Dwoje złodziei – kobieta w wieku 28 lat oraz 52–letni mężczyzna – którzy zostali pod koniec zeszłego tygodnia uchwyceni przez czujnych pracowników ochrony dwóch obiektów handlowych na kradzieżach, zostało ostatecznie zatrzymanych przez policjantów pierwszego komisariatu.

6 sierpnia przed godziną 10:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. Długiej w Wałbrzychu kobiety w wieku 28 lat, która nie płacąc za zakupy próbowała wynieść z drogerii różnego rodzaju kosmetyki o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali podejrzaną. Wałbrzyszanka w trakcie czynności procesowych przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe.

W tym samym czasie inni funkcjonariusze tej jednostki otrzymali informację, że w placówce handlowej przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju pracownicy ochrony ujęli na kradzieży 52-letniego mężczyznę. Sprawca tym razem z półek sklepowy zabrał butelki z różnego rodzaju alkoholami o wartości blisko 600 złotych. Tym razem dzielnicowi udali na interwencję i tam zatrzymali podejrzanego. I w tym przypadku cały skradziony towar wrócił na półki sklepowe. Wałbrzyszanin usłyszał natomiast zarzuty.

W toku wykonanych czynności operacyjnych w sobotni poranek policjanci kryminalni pierwszego komisariatu udowodnili jeszcze innej zatrzymanej 22-letniej wałbrzyszance serię kradzieży sklepowych. Kobieta w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z placówki handlowej przy ul. Długiej wielokrotnie wykradała perfumy i kosmetyki, a straty w tym przypadku oszacowane zostały ma kwotę ponad 850 złotych. Mieszkanka naszego miasta również przyznała się do winy.

O losie trojga złodziei zadecyduje teraz sąd. Wszyscy za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group