Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5148
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Debatowali przed wyborami

Środa, 9 października 2019, 11:30
Aktualizacja: Czwartek, 10 października 2019, 8:37
Autor: JAZ
Wałbrzych: Debatowali przed wyborami
Fot. JAZ
„Nowoczesny patriotyzm to troska o ekologiczne bezpieczeństwo kraju” – to jedno z haseł, jakie zostało podniesione podczas konferencji, debaty wyborczej „2050 Polska dla Pokoleń”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Ekologiczne EKO–UNIA oraz Fundacja WWF Polska.

Ekopatrioci poruszyli w debacie tematy, które ściśle są powiązane z ochroną środowiska. Dużo mówiono o związanym z tym problemem klimatycznym, który może nas doprowadzić do ogólnoświatowej katastrofy.

W trakcie prezentacji organizatorzy zaznaczyli, że istnieją już projekty, które mogłyby pomóc poprawić sytuację klimatyczną przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu naszego życia. W celu zatrzymania zmian klimatycznych warto więc rozwijać zero emisyjną gospodarkę, która mogłaby przynieść państwu oszczędności w wysokości nawet 500 miliardów złotych. Ciekawym tematem był punkt dotyczący zagrożeń powodziowych, które zostały przedstawione na równi z rozbudową żeglugi śródlądowej. Według ekspertów i Ekopatriotów lepiej jest inwestować w rozwój transportu kolejowego. Wdrożenie takiego projektu w życie, dałoby państwu możliwość uzyskania zysku nawet 260 miliardów złotych. Co więcej podczas debaty zwrócono uwagę, że przeniesienie transportu towarów na kolej znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo na drogach.

W kolejnych punktach prezentacji omówiono problem wymierania Bałtyku. Zaznaczono tu, że warto wprowadzić program zrównoważonego rybołówstwa, co wiązałoby się z odnowieniem zasobów ryb w zbiorniku wodnym oraz ograniczeniem zanieczyszczenia wody. Ekopatrioci zwrócili również uwagę na konieczność utworzenia kolejnych Parków Narodowych. Miałyby one zachować przyrodnicze dziedzictwo Polski jak również zabezpieczyć unikatowe ekosystemy.

Na zaproszenie organizatorów w debacie wzięła udział grupa kilku polityków, którym można było w jej trakcie zadawać pytania. Udział w debacie wzięli:

Małgorzata Beślerzewska - Partia Zieloni, KO

Paweł Gancarz - lider listy PSL

Roman Łambucki - lider listy Konfederacja Wolność i Niepodległość

Maciej Zaboronek - Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group