Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5217
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Debiut literacki wałbrzyszanki

Wtorek, 26 września 2023, 9:27
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Debiut literacki wałbrzyszanki
Fot. użyczone
We wrześniu miała miejsce premiera książki „KarboLand”– debiut literacki Agnieszki Łąckiej, rodowitej wałbrzyszanki.

„KarboLand” to zbiór dziewięciu opowiadań o mieście i jego mieszkańcach, którzy w nim szukają samych siebie. Czy uda im się odnaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania? Czy dowiedzą się kim są? Autorka swymi słowami przeprowadza czytelnika przez historie, które być może nie są proste, lecz z pewnością otwierają oczy na drugiego człowieka. Uczy nas, że ludzkie ograniczenia wynikają z czynników, na które nie mamy wpływu, jakimi są: nasze geny, krew płynąca w naszych żyłach oraz kształtujące nas od maleńkości środowisko. Sądzimy, że wiele osób może odnaleźć w tych opowiadaniach cząstkę siebie.
https://sorus.pl/przewodnik-po-karbolandzie-wedrowka-przez-wielokulturowe-miasto-i-ludzkie-umysly/

Autorką książki jest Agnieszka Łącka- pochodząca z Wałbrzycha agronomka, obecnie mieszkanka Wrocławia, gdzie jest pracownikiem Katedry Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym. Agnieszka Łącka to zdobywczyni pierwszego miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Siegfrieda Lenza. Wydawcą książki jest Wydawnictwo Sorus, redaktorką prowadzącą Agata Sikorska- Olszowa. Książka „KarboLand” jest dostępna m.in. na stronie Wydawnictwa https://sorus.pl/produkt/karboland/, a także w innych księgarniach internetowych, jak również w Empiku. Dostępna zarówno w wersji papierowej jak również jako Ebook (pdf, epub, mobi).

Wzywamy na pokład wszystkich miłośników eleganckiego języka, poszukiwaczy inspiracji, fanów motywu-miasta bohatera-pasjonatów nieoczywistych portretów psychologicznych! Agnieszka Łącka pięknym językiem opisała to, co każdemu z nas kiedyś zaprzątało myśli lub też robi to dalej. Jak poradzić sobie z niepewnością własnego celu, z wieczną tułaczką i poszukiwaniem szczęścia w miejscach, w których go nie zastajemy? Są to refleksje jakże uniwersalne, lecz nie zawsze dające się zauważyć. Pisarka otwiera przed czytelnikiem ludzki umysł i pozostawia mu możliwość samodzielnej interpretacji.

„KarboLand”- to książka którą naprawdę warto przeczytać! https://sorus.pl/produkt/karboland/

Twoja reakcja na artykuł?

16
57%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
10
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group