Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3107
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dewastacja i wandalizm

Czwartek, 25 lutego 2021, 9:35
Aktualizacja: 11:56
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dewastacja i wandalizm
Fot. KMP Wałbrzych
Trzy zdewastowane samochody oraz szyba w oknie mieszkania i czterech wandali zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego bezpośrednio po dokonanych przestępstwach.

W piątkowy wieczór – około godziny 21:30 - policjant z Boguszowa-Gorc, będąc u siebie w mieszkaniu, usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. Kiedy wyjrzał przez okno zauważył, że nieznany mu mężczyzna podniósł kamień i rzucił w samochód uszkadzając jego powłokę lakierniczą. Funkcjonariusz postanowił zareagować i wybiegł na podwórko, aby zatrzymać sprawcę przestępstwa, który jak się okazało wybił również szybkę w oknie jednego z mieszkań. Po około 150 metrach pościgu pieszego ostatecznie mężczyzna został przez policjanta zatrzymany. Chwilę później pijanego 51-latka przejęli pełniący tego dnia służbę na terenie Boguszowa-Gorc miejscowi funkcjonariusze.

W niedzielną noc – po godzinie 1:00 – tym razem policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu tylnego zderzaka w samochodzie osobowym zaparkowanym przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, kto stoi za aktem wandalizmu i zatrzymania przez funkcjonariuszy kryminalnych oraz prewencji tamtejszej jednostki dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat. Przy młodszym z nich mundurowi znaleźli również narkotyki w postaci amfetaminy.

Do trzeciej dewastacji doszło w poniedziałek po południu w Głuszycy. Dwaj mieszkańcy tej miejscowości zgłosili, że ich 34-letni znajomy - poprzez kopanie i skakanie po pojeździe - dokonał zniszczenia kilku elementów karoserii należącego do nich samochodu osobowego. W toku wykonanych działań operacyjnych mundurowi zatrzymali sprawcę zdarzenia już po kilkudziesięciu minutach przy ul. Łukasiewicza, a podczas dalszych czynności procesowych ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu jest skonfliktowany z pokrzywdzonymi, a zdewastował pojazd w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe.

Teraz czterej podejrzani za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na najbliższe 5 lat. O ich losie zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group