Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2336
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie poparło budżetu na 2014 rok?

Piątek, 20 grudnia 2013, 18:31
Aktualizacja: Sobota, 21 grudnia 2013, 7:47
Autor: red
Wałbrzych: Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie poparło budżetu na 2014 rok?
Fot. PAW
Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem klubu radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości, którzy wczoraj skrytykowali budżet Wałbrzycha na 2014 rok i zagłosowali za jego odrzuceniem.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wałbrzycha

S T A N O W I S K O:

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości będzie głosował przeciw przyjęciu projektu budżetu na 2014 rok. Za przyjęciem takiego stanowiska przemawia brak jakiegokolwiek dialogu między rządzącymi naszym miastem a opozycją, którą w Radzie Miasta Wałbrzycha reprezentujemy, co skutkuje odrzuceniem przez rządzącą koalicję PO i lewicy wszystkich zgłoszonych przez nas wniosków i propozycji do projektu budżetu Wałbrzycha na 2014 rok. Nasze propozycje miały poprawić warunki życia mieszkańcom naszego miasta, które do łatwych nie należą, o czym świadczy fakt, że wśród większych miast w Polsce Wałbrzych jest postrzegany, jako miasto, w którym żyje się najgorzej wraz z Sosnowcem rządzonym przez koalicję PO i SLD i Włocławkiem rządzonym przez SLD.

Naszym zdaniem wydatki w projekcie budżetu na 2014 rok zostały niedoszacowane, a przychody przeszacowane tworząc tym samym wirtualny zapis, które będzie wielokrotnie modyfikowany, praktycznie comiesięcznie, tak jak w roku budżetowym 2013, a głównym motorem zmian budżetowych będzie zaciągnięcie kolejnych kredytów i innych zobowiązań, za które przyjdzie nam mieszkańcom słono zapłacić, tylko czy będzie nas na to stać?

Bulwersująca jest propozycja obniżenia wielkości wydatków na działy opieki społecznej o kwotę 4 882 718 zł oraz wychowania i edukacji o kwotę 20 037 894 zł w stosunku do obowiązującego budżetu na 2013 rok.

Autorzy Diagnozy Społecznej 2013 dotyczącej Kapitału społecznego umieścili Wałbrzych wśród 28 miast na niechlubnym ostatnim miejscu, a przyjęcie przez radnych proponowanych zapisów projektu budżetu 2014 jeszcze bardziej oddali nas od lepiej zarządzanych miast.

Oszczędzanie na ubogich rodzinach i edukacji młodego pokolenia opóźnia rozwój cywilizacyjny Wałbrzycha i jego mieszkańców, któremu my, opozycja sprzeciwiamy się.

Z wyrazami szacunku

Cezary Kuriata
Beata Mucha
Giovanni Roman

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group