• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 13:46
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3527
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dni Hiszpanii w PWSZ

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 kwietnia 2012, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: Daria Stryjek
Fot. Daria Stryjek
Studenci filologii hiszpańskiej oraz wykładowcy tego kierunku zorganizowali Dni Hiszpanii. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej można było poczuć klimat oraz poznać kulturę tego kraju. Była to wspaniała okazja, aby zachęcić młodszych kolegów do studiowania tego języka.

Impreza odbyła się po raz drugi w historii PWSZ i skierowana jest do maturzystów.

Kandydaci na studia mieli możliwość bezpośredniego kontaktu ze studentami filologii hiszpańskiej oraz obejrzenia bazy naukowo- dydaktycznej. Na uczestników obchodów Dni Hiszpanii czekało wiele atrakcji - pokazy salsy kubańskiej wykonane przez profesjonalistów ze szkoły tańca, degustacja hiszpańskich potraw, na które składały się: kanapki z typowymi hiszpańskimi wędlinami typu Chorizo z oliwkami, deser hiszpański flan oraz chipsy meksykańskie tortilla z sosem guacamole. Na jednej ze stacji trzeba było narysować coś, co kojarzy się z państwem położonym na Półwyspie Iberyjskim. Pojawiały się palmy, byki, torreadorzy i symbole drużyn piłkarskich.

Uczniowie, ubrani w kolorach Hiszpanii, na temat szkoły wypowiadali się zachęcająco.
- Na pewno kadra nauczycieli jest bardzo miła i przyjazna, pomaga studentom w nawet trudnych sytuacjach. Wysoki poziom nauczania, jeśli chodzi o inne uczelnie z językiem hiszpańskim, to również kolejna zaleta – komentuje Patrycja Piątkiewicz.

- Ja tu pracuję od dwóch lat i jestem bardzo zadowolona. Mamy tutaj drugi rocznik filologii hiszpańskiej. Uważam, że naprawdę warto studiować ten język, że to drugi język na świecie, po angielskim. Bez hiszpańskiego trudno porozumieć się w Hiszpanii, dlatego osoby, które lubią podróżować powinny go znać. Po drugie hiszpański jest trzeci pod względem stron w Internecie - mówi dr Anna Wawrykowicz, wykładowca PWSZ oraz wrocławskich uczelni, autorka podręczników do języka hiszpańskiego.

Specjalność językowa jest ofertą dla kandydatów, którzy nie mieli do tej pory kontaktu z językiem hiszpańskim lub, których znajomość języka nie wykracza poza poziom podstawowy oraz absolwentów innych kierunków, chcących uzyskać dodatkowe kwalifikacje. Absolwent kierunku filologia zostanie profesjonalnie przygotowany do pracy w wydawnictwie, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, turystyce i sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury, jak i do nauczania języka w szkole.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group