Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1811
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Do Wałbrzycha zawita mobilne centrum nauki „Planeta Energii”

Piątek, 13 marca 2015, 16:13
Aktualizacja: 16:14
Autor: red
Wałbrzych: Do Wałbrzycha zawita mobilne centrum nauki „Planeta Energii”
Fot. red
Do Wałbrzycha zawita mobilne centrum nauki „Planeta Energii”. Próba przetrwania całego dnia bez korzystania z prądu, budowa obwodu elektrycznego czy wycieczka do skansenu, to tylko niektóre z pomysłów zrealizowanych przez uczniów z Wałbrzycha w ramach programu „Planeta Energii”.

Dzięki swojej kreatywności, dzieci z klasy I B i Beata Kolczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 znaleźli się wśród zwycięzców V edycji organizowanego przez Grupę Energa konkursu edukacyjnego, a do Wałbrzycha na dwa dni zawita mobilne centrum nauki „Planeta Energii” otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Warunkiem uczestnictwa w programie było przeprowadzenie co najmniej trzech lekcji dotyczących energii elektrycznej – w oparciu o otrzymane od Grupy Energa materiały dydaktyczne – oraz realizacja dodatkowych działań autorskich. Następnie należało złożyć sprawozdania z przeprowadzonych działań. Autorzy dziesięciu najciekawszych i najbardziej pomysłowych lekcji wygrali dwudniową wizytę mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” w swoim mieście. Co ważne – miasteczko mogą odwiedzać nie tylko dzieci ze zwycięskiej klasy, ale także najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z okolicy, a w godzinach
popołudniowych wszyscy chętni mieszkańcy.

Pomysłowość dzieci z klasy I B i Beaty Kolczyńskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Armii Krajowej w Wałbrzychu została doceniona przez konkursowe jury.
– Udział w konkursie to dla pedagogów znakomita okazja, by wyjść poza schemat zwykłych zajęć szkolnych i w kreatywny sposób poprowadzić lekcje na temat prądu. Pani Beata Kolczyńska podjęła to wyzwanie i zrealizowała z dziećmi szereg różnorodnych aktywności,
dzięki czemu znalazła się wśród laureatów konkursu – mówi Marta Dankowska, koordynator programu z Biura Marketingu i Komunikacji Energa SA. – Gratulujemy zwycięstwa i już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców Wałbrzycha do wizyty w naszym mobilnym centrum nauki.

Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” – przyjdź, zobacz i… dotknij. Już wiosną pełne energii miasteczko zawita na dwa dni do Wałbrzycha, a także pozostałych dziewięciu zwycięskich miast: Czerska, Częstochowy, Krakowa, Kwidzyna, Mrągowa, Otwocka, Sławna, Szczecina, Złotowa (dzięki szkole w Łąkiem).

Mobilne centrum nauki Energi zaskoczy dzieci i dorosłych liczbą atrakcji. Na gości czekają m.in. kosmiczny Energobus – laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez pracowników akademickich, projekcja filmu 3D oraz multimedialne zabawy i quizy. Wizyta w miasteczku to doskonała okazja, by zdobyć cenną wiedzę, ale także szansa, by się sprawdzić podczas licznych konkursów i zdobyć ciekawe nagrody.

W poprzedniej edycji programu progi mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” przekroczyło ponad 29 tys. dzieci i 9 tys. dorosłych. Jak będzie w tym roku? Okaże się już wiosną! Według szacunków organizatora, w ramach V edycji programu „Planeta Energii” odbyło się blisko 1,5 tys. lekcji szkolnych dotyczących prądu elektrycznego, w których wzięło udział niemal 500 nauczycieli i prawie 6 tys. uczniów z całej Polski.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych klas oraz nauczycieli znajduje się na stronie: PlanetaEnergii.pl

Honorowy patronat nad programem „Planeta Energii” sprawują Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Patronem merytorycznym jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Patronat medialny nad programem objęła „Gazeta Wyborcza”. Patronat medialny nad wizytami mobilnego centrum nauki objął miesięcznik „Fun Club”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group