Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Doborowe towarzystwo

Środa, 24 marca 2021, 6:41
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Doborowe towarzystwo
Fot. KMP Wałbrzych
Od poprzedniej środy do wczoraj łącznie ośmioro złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha oraz Boguszowa–Gorc. Siedmiu mężczyzn oraz kobieta odpowiedzą za kradzieże lub włamania, których dopuścili się w ostatnim czasie.

17 marca wieczorem wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o kradzieży w jednym z obiektów gospodarczych w centrum miasta. W toku wykonanych na miejscu czynności mundurowi ustalili, że przestępstwa dokonał 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który w wyniku nieuwagi pracowników wszedł do jednego z pomieszczeń w lokalu i ukradł cztery sztuki peruk, kasę fiskalną oraz terminal płatniczy o łącznej wartości około 20 tysięcy złotych, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Podejrzany w toku wykonanych działań operacyjnych został zatrzymany już po kilkudziesięciu minutach przez funkcjonariuszy ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 40-latkowi za dokonanie kradzieży grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dzień później w ręce funkcjonariuszy prewencji drugiego komisariatu wpadł na ul. Niepodległości 31-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna był poszukiwany przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy za włamanie w nocy na przełomie 28 lutego a 1 marca tego roku do jednego z mieszkań w budynku przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Zginęły stamtąd elektronarzędzia, okap kuchenny oraz bateria prysznicowa, a straty oszacowane zostały na łączną kwotę blisko 12 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego. Mężczyzna za popełnione przestępstwo może teraz trafić za kraty więzienia na 10 lat.

W minioną sobotę nad ranem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się do Marciszowa i zatrzymali tam 35-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który odpowiedzialny był za dokonanie dzień wcześniej kradzieży usytuowanych na jednym z domków jednorodzinnych w Jaczkowie dwóch kamer monitoringu o łącznej wartości 1400 złotych. Mężczyzna uszkodził również drzwi wejściowe do tej nieruchomości. W trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci marihuany. Można było z nich wykonać około 250 porcji handlowych tych środków odurzających. Decyzją prokuratury 35-latek objęty został dozorem policyjnym. Za szereg popełnionych przestępstw grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Tego samego dnia dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali informację, że 85-letni mężczyzna znalazł w jednym z lombardów swój sygnet o wartości 2,5 tysiąca złotych, który został mu wcześniej skradziony. Podczas przeprowadzonych czynności policjanci szybko ustalili sprawcę przestępstwa i zatrzymali przy ul. Michałowskiego do tej sprawy 37-letnią kobietę. Wałbrzyszanka usłyszała już zarzut kradzieży, za co grozi jej 5-letni pobyt za kratami więzienia.

W sobotnie popołudnie dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymał zgłoszenie o będących na terenie jednej z placówek handlowych w tej miejscowości złodziejach, którzy dwa dni wcześniej dokonali kradzieży artykułów spożywczych, powodując straty w łącznej kwocie blisko 700 złotych. Funkcjonariusze podczas czynności przed samym sklepem – kiedy podejrzani chcieli wsiąść do samochodu - zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 oraz 26 lat oraz 26-letnią kobietę. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami powiatu karkonoskiego i przyjechali do Boguszowa-Gorc na tzw. „gościnne występy”. Złodzieje usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi im również kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ostatni złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy przy ul. Ludowej w Wałbrzychu. W wyniku ustaleń operacyjnych mundurowi wytypowali, że to on 10 listopada zeszłego roku dokonał kradzieży artykułów spożywczych na kwotę ponad 500 złotych z jednej z hurtowni znajdujących się przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Policjanci udowodnili podejrzanemu również wielokrotne – na przełomie września i października zeszłego roku - kradzieże sprzętu elektronicznego z jednego z elektromarketów w Szczawnie-Zdroju, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3,5 tysiąca złotych. Podejrzany również teraz może spędzić za kratami więzienia 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group