Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobrze być uczniem „Mechanika”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:36
Autor: red
Fot. użyczone
Około dwudziestu uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół nr 5 bierze udział w specjalnie dla nich zorganizowanych, bezpłatnych kursach na wózki widłowe oraz spawalniczych. To kolejna nastawiona na ucznia inicjatywa „Mechanika”, który jako nieliczny w regionie posiada doradcę zawodowego.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom, ale również i potrzebom uczniów klas czwartych, dyrekcja placówki przy ulicy Ogrodowej postanowiła zorganizować specjalne kursy, dzięki którym przyszli maturzyści będą dysponować większymi możliwościami na starcie dorosłego, zawodowego życia. Stąd ośmiu uczniów rozpoczęło kurs na wózki widłowe, który zakończy się przed zaplanowanymi na połowę stycznia feriami zimowymi. Kurs bezpłatnie prowadzą nauczyciele Centrum Kształcenia Praktycznego, które działa przy „Mechaniku”, a sami uczestnicy szkolenia musieli opłacić jedynie badania lekarskie. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie uzyskają prawo do prowadzenia każdego typu wózków widłowych, łącznie z wózkami wysokiego składowania.

Druga grupa chętnych maturzystów weźmie tymczasem udział w kursie spawalniczym metodą MAG (w osłonie gazów aktywnych). Ten rozpocznie się w przerwie zimowej i potrwa do końca marca. Udział w szkoleniu jest również darmowy, a uczniowie, którzy pozytywnie zaliczą egzamin końcowy, otrzymają uprawnienia nadane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group