Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5926
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dodatkowe 61 milionów euro dla Dolnego Śląska

Piątek, 3 czerwca 2022, 6:35
Autor: red
REGION: Dodatkowe 61 milionów euro dla Dolnego Śląska
Fot. red
W Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w tym tygodniu odbyło się spotkanie Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorza Pudy z przedstawicielami wszystkich województw, dotyczące ostatecznych ustaleń finansowych pomiędzy Rządem RP a Komisją Europejską na poziomie Umowy Partnerstwa oraz ich wpływu na programy regionalne na lata 2021–2027. W spotkaniu uczestniczył Grzegorz Macko Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
- Priorytetem Zarządu Województwa Dolnośląskiego jest zrównoważony rozwój całego regionu. Dynamiczne tempo rozwoju, które osiągnęliśmy w ostatnich latach, wymaga stabilizacji i kontynuacji. Dzięki środkom unijnym na Dolnym Śląsku zrealizowanych zostanie wiele potrzebnych mieszkańcom regionu inwestycji – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Z uwagi na fakt, że Komisja Europejska nie zgodziła się na proponowaną przez stronę polską skalę transferów z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) do Funduszu Sprawiedliwości i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego do Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - środki „uwolnione” z niedokonanych transferów w znacznej mierze zostaną przeznaczone na zwiększenie alokacji programów regionalnych. Tym samym Dolny Śląsk zyska dodatkowe ponad 61 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, które przeznaczone zostaną na realizację projektów z zakresu aktywizacji zawodowej, włączenia społecznego oraz edukacji. Dzięki temu alokacja Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027 wynosić będzie prawie 2 mld 300 mln euro.

- Od wielu miesięcy jako Zarząd Województwa rozmawiamy z różnymi instytucjami i organizacjami na temat Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska. Zabiegamy o jak najwyższe środki finansowe dla naszego regionu. Dlatego cieszę się, że Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej rozumie sytuację naszego województwa, które stało się regionem przejściowym. Pracujemy nad szybkim i równomiernym rozwojem województwa. Dziękuję przedstawicielom Ministerstwa za konstruktywny dialog – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group