Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Donieśli na Kruczkowskiego

Piątek, 30 kwietnia 2010, 18:41
Aktualizacja: Sobota, 1 maja 2010, 10:04
Autor: Sven
Wałbrzych: Donieśli na Kruczkowskiego
Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa jest oburzona zachowaniem prezydenta Piotra Kruczkowskiego
Fot. Sven
Radni Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej skorzystali z propozycji Prezydenta Piotra Kruczkowskiego, który w czasie poprzedniej sesji Rady Miasta zaproponował, by sprawę zakupu alkoholu przez Kancelarię Prezydenta zbadała prokuratura.

29 kwietnia doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu złożył radny Ryszard Nowak. Na dokumencie widnieje także podpis Alicji Rosiak. Radnym chodzi o to, czy poprzez zakup alkoholu nie został przekroczony art. 231 §1 kk, który brzmi: „Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

W dalszej części radni oświadczają, że jako mieszkańcy Wałbrzycha, nie godzą się, by z ich podatków Prezydent Wałbrzycha częstował swoich gości drinkami.

Zwłaszcza, że w myśl ustawy o samorządzie gminnym, ponoszenie wydatków na zakup alkoholu trudno uznać za działanie spełniające wymóg zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców. Ponadto mają wątpliwości czy chodzi tylko o dwie butelki whisky. Być może takich faktur jest więcej? Tylko nie zostały znalezione, ponieważ Komisja Rewizyjna wybiórczo sprawdzała finanse Kancelarii.

Mirosław Lubiński stwierdził, że nie chodzi tylko o dwie butelki whisky, ale o zaistnienie faktu, który jest niezgodny z prawem. Oczekiwał też od Prezydenta innej postawy: posypania głowy popiołem, przyznania się do pomyłki i przeprosin. I to by wystarczyło.

Na koniec jeszcze tylko Radny Paweł Szpur dodał, że buta, pycha i arogancja zgubi Piotra Kruczkowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group