Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 1741
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dotacja na Laboratorium Kultury

Wiadomości: REGION, Mieroszów/Sokołowsko
Czwartek, 24 czerwca 2010, 7:00
Aktualizacja: 7:02
Autor: PAW
Dzięki środkom finansowym w wysokości 260 tys. zł przekazanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego, w Sokołowsku wyremontowany zostanie obiekt, w którym uruchomione będzie Laboratorium Kultury.

Utworzenie Laboratorium Kultury to pomysł Fundacji Sztuki Współczesnej „In Situ”.

Fundacja ta chce utworzyć takie laboratorium w Sokołowsku w miejscu, gdzie w przeszłości funkcjonowało sanatorium dr. Brehmera. Członkowie fundacji chcieliby również, by dawne kino w Sokołowsku, które chyli się ku upadkowi, odzyskało dawny blask. Pomysł na ratowanie obiektów zrodził się u Bożeny Biskupskiej – malarki i rzeźbiarki – oraz Zygmunta Rytki – fotografika. To oni postawili sobie za cel ratowanie obiektów, które kiedyś świeciły blaskiem, a teraz stanowią ruiny.

Pomysł bardzo chwalebny, ale i zarazem bardzo kosztowny w realizacji. Dlatego potrzebna jest pomoc instytucji państwowych, stowarzyszeń czy organizacji pozarządowych. Remont dawnego sanatorium wspierany jest w ramach akcji „Baterie segreguję, Sokołowsko ratuję”. Tymczasem pieniądze przekazane przez ministerstwo i urząd marszałkowski na pewno pozwolą na kontynuowanie zaczętych robót. Jednak dokładnie nikt nie potrafi ocenić, ile jeszcze potrzeba pieniędzy na dokończenie inwestycji.

Mieszkańcy patrzą jednak na tę akcję z przychylnością.
- To dobry pomysł. Trzeba ratować obiekty, jeśli jest na to jakakolwiek szansa – mówi Witold Wójcik.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group