Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2145
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Drzwi otwarte w PSP– 2 w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 19 lutego 2012, 11:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego 2012, 11:35
Autor: Sven
Fot. Sven
Jak co roku, ale tym razem nieco wcześniej dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 na Białym Kamieniu zaprosili dzieci wraz z rodzicami do zapoznania się z ofertą placówki przed kolejnym rokiem szkolnym.

Co prawda, dzisiaj jeszcze nie wiadomo, czy nowy rok szkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 rozpocznie pod swoim dotychczasowym adresem czy w budynku Publicznego Gimnazjum nr 5. Zależy to od tego, czy i w jakim zakresie zostanie przeprowadzona reorganizacja wałbrzyskich szkół.

Bez względu na to szkoła przygotowała się na przyjęcie sporej liczby dzieci, które od września mogą rozpocząć naukę w „2”. Już tradycyjnie przygotowanych zostało wiele gier, zabaw i konkursów, dzięki którym dzieci miały rozrywkę i możliwość poznania kadry i budynku, a rodzice w spokoju mogli wysłuchać informacji, zadać pytania i wymienić się doświadczeniami.

- Nowością tegorocznych „Drzwi otwartych” jest to, że rodzice uczniów, którzy w tym czy ubiegłym roku szkolnym rozpoczęli naukę w naszej szkole i przekonali się, że to dobry wybór zaproponowali pomoc w akcji informacyjnej. Są teraz z nami i przekonują następnych, że szkoła, której budynki nie wyglądają z zewnątrz zbyt okazale, w środku są wyremontowane, dobrze wyposażone, a nauka przebiega w miłej atmosferze – mówiła dyrektor Izabella Mazurek.

Również po raz pierwszy w tym roku w jednej z sal urządzona została wystawa zwierzątek, które dzieci mają w domach. Przeważały chomiki, ale był też królik, szczur czy myszoskoczek. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs malowania na szkle czy wokalny. W gabinecie pielęgniarskim odbywały się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, na korytarzach rozgrywały się prawdziwe boje w „piłkarzyki”, a wiele dzieci skorzystało z możliwości pomalowania sobie twarzy.

Od czterech lat w PSP-2 działa „Akademia pięciolatka”. Celem odbywających się przez kilka miesięcy popołudniowych zajęć jest oswojenie pięciolatków ze szkołą i nauczycielami tak, by od 1 września bez stresu rozpoczęły zajęcia w oddziale przedszkolnym, a potem kontynuowały w placówce naukę aż do ukończenie szkoły podstawowej. Wydaje się, że jest to bardzo dobry pomysł, w ubiegłorocznej edycji do akademii uczęszczało 24 dzieci, z czego naukę kontynuuje 22.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group