Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Duda w Wałbrzychu

Sobota, 4 lipca 2020, 14:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 8:18
Autor: JAZ
Wałbrzych: Duda w Wałbrzychu
Fot. JAZ
Po zwycięstwie w I turze wyborów prezydenckich, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, Andrzej Duda, zawitał do Wałbrzycha.

Spotkanie na Placu Magistrackim przed Urzędem Miasta, w którym od lat rządzi sympatyzujący z Koalicją Obywatelską prezydent Roman Szelemej, miało charakter bardzo symboliczny.

Gdy kilka tygodni temu Wałbrzych odwiedzał Rafał Trzaskowski, można było śmiało stwierdzić, że ludzi popierających kandydata PO w naszym mieście jest bardzo dużo. Rafał Trzaskowski wygrał zarówno w Wałbrzychu jak i powiecie. W związku z tym walczyć o poparcie osobiście w naszym mieście postanowił Andrzej Duda.

Na urzędującego prezydenta czekało wyjątkowo dużo ludzi. Baloniki, flagi, chorągiewki, banery i transparenty. Do aktywnego udziału w spotkaniu zachęcała ludzi żywiołowa muzyka, krążący w tłumie agitatorzy. Wszystko zorganizowane w iście amerykańskim stylu. Z rozmachem. Sam prezydent został przywitany oklaskami ze strony zwolenników. Gwizdem przywitała go równie spora grupa przeciwników.

Andrzej Duda swoje przemówienie zaczął od skierowanego w stronę górników „Szczęść Boże”. W prezencie otrzymał również sadzonkę dęba, które jest traktowana jako symbol miasta.
- Wałbrzych po transformacji został pozostawiony sam sobie. Tu wszyscy zostali pozbawieni wszystkiego z dnia na dzień. Upadły kopalnie. Miasto straciło grodzkość. Dzisiaj Wałbrzych jest zupełnie innym miastem – mówił prezydent.

Andrzej Duda dziękował również za prezent.
- Bardzo dziękuję za tego dęba. W ogrodzie prezydenckim jest wiele pięknych miejsc. Teraz takie swoje miejsce będzie miał również Wałbrzych.

W dalszej części przemówienia była mowa o kontynuacji tego, co dla Polski ważne. Kontynuacji polityki, którą mogliśmy oglądać w ciągu ostatnich pięciu lat. Przez cały czas trwania spotkania, zagłuszać je próbowali zwolennicy Rafała Trzszakowskiego. W pewnym momencie z wielkich głośników ustawionych w oknach budynków, została puszczona nuta melodyjna, która towarzyszy kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na wiecach wyborczych – „Jeszcze będzie przepięknie. Jeszcze będzie normalnie”.

Twoja reakcja na artykuł?

58
58%
Cieszy
11
11%
Hahaha
3
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
4%
Złości
24
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (108) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group