Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Dwie szkoły ze wsparciem

Czwartek, 13 stycznia 2022, 13:28
Autor: red
powiat wałbrzyski: Dwie szkoły ze wsparciem
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Laboratoria Przyszłości to wspólna inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu kreatywnych i technicznych kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) oraz stworzenie nowoczesnej szkoły , angażującej uczniów w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach Laboratoriów Przyszłości wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.

Wysokość wsparcia dla szkoły uzależniona została od liczby uczniów. W ramach projektu wsparcie otrzymają dwie szkoły dla których Powiat Wałbrzyski jest organem prowadzącym: Szkoła Podstawowa Specjalna SOSW w Nowym Siodle - 30 tys. zł oraz
Szkoła Podstawowa Specjalna MOS im. UNICEF w Walimiu - 30 tys. zł.

Uzyskane dofinansowanie stanowi 100 % kosztów zadania zgodnie ze złożonymi przez szkoły wnioskami, uzyskane dofinansowanie stanowi 100 % kosztów zadania. Wsparcie przekazane zostało w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Jednym z warunków programu jest konieczność wydatkowania co najmniej 60% wsparcia otrzymanego przez szkołę do końca 2021r., a nie więcej niż 40% – w 2022 r.

Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego z katalogu wyposażenia programu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group