Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3150
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwóch sprawców kradzieży z włamaniem zatrzymanych. Obaj ukończyli dopiero 14 lat

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 11 sierpnia 2017, 10:52
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Ukradli sprzęt komputerowy, a także włamali się do ogródków działkowych w Boguszowie–Gorcach. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując informację własną ustalili i zatrzymali dwóch 14–letnich złodziei.

24 lipca 2017 roku zamieszkała w Boguszowie-Gorcach poszkodowana zgłosiła kradzież z włamaniem do swojego mieszkania. Sprawcy po uprzednim wypchnięciu okna dostali się do niego i ukradli monitor oraz klawiaturę i myszkę o łącznej wartości 750 złotych.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli pracę operacyjną i w wyniku realizacji informacji własnej w pierwszej kolejności 8 sierpnia 2017 roku zatrzymali 25-letniego pasera, mieszkańca Boguszowa-Gorc, który pomógł w zbyciu kradzionych rzeczy. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu środowiska kryminogennego, mundurowi w ciągu dwóch kolejnych dni zatrzymali samych sprawców zdarzenia. Okazali się nimi dwaj nieletni mieszkańcy tej samej miejscowości, którzy w tym roku ukończyli dopiero 14 lat.

Nieletnim złodziejom policjanci udowodnili także dwukrotną kradzież z włamaniem do altanek na terenie jednego z ogrodów działkowych w Boguszowie-Gorcach. Złodzieje ukradli między innymi kosiarkę spalinową, filtr do wody, szlifierkę oraz pompkę elektryczną. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1800 zł. Sprzęt udało się odzyskać.

Sprawcy w obecności swoich rodziców przyznali się do zarzucanych im czynów. Staną teraz przed sądem rodzinnym. Za pomoc w zbyciu skradzionych przedmiotów odpowie także 25-latek, któremu grozi maksymalna kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kapelan od Kapucynow 11-08-2017 14:28
Wlasnie wyrzucilem ich z grona Pokolenia JP II.
~nn 13-08-2017 15:22
JEDNO CO MNIE ŚMIESZY - CZYLI USTALENIA Z INFORMACJI WŁASNEJ - JAKIEJ QRWA WŁASNEJ? - KAŻDA INFO JEST OD KOGOŚ - NAWET JAK GLINIARZ SIĘ DOWIEDZIAŁ I NAPISAŁ INFO /KASA/ TO MIAŁ INFO QRWA OD KOGOŚ - I BEZ GŁUPOT PANOWIE Z TYMI WŁASNYMI INFO.
~żul 13-08-2017 19:54
Zutylizować....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group