Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4704
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzieci uratowały bezdomnego kotka

Czwartek, 15 lutego 2018, 11:17
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Wałbrzych: Dzieci uratowały bezdomnego kotka
Fot. KMP Wałbrzych
Niecodzienną interwencję przeprowadzili wczoraj wałbrzyscy policjanci.

Do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Wałbrzychu, podczas przeprowadzania czynności na miejscu zdarzenia drogowego, podeszły trzy dziewczynki w wieku od 6 do 8 lat, które oświadczyły, że bawiąc się w rejonie miejsca zamieszkania przy ul. Psie Pole w dzielnicy Nowe Miasto zauważyły bezdomnego i wychudzonego kotka i chcą mu pomóc, ale nie wiedzą jak skontaktować się ze schroniskiem.

Policjanci ruchu drogowego nie pozostali obojętni na prośbę dzieci i szybko podjęli działania w celu zapewnienia wycieńczonemu zwierzakowi schronienia. Kot został przewieziony do jednej z fundacji działającej na terenie Głuszycy. Okazało się, że zwierzę nie ważyło nawet 1 kg. Pracownicy instytucji zapewnili mu ciepłe posłanie i zadbali o jego bezpieczeństwo.

Na oficjalnym profilu fundacji pojawiły się także „podziękowania dla Policjantów z Ruchu Drogowego Wałbrzych za uratowanie wychudzonej kotki”. Tak naprawdę to wielkie podziękowania i słowa uznania należą się dla trzech dziewczynek. W tak młodym wieku wykazały się one mądrość życiową i pierwsze kroki z prośbą o pomoc skierowały właśnie do policjantów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group