Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3755
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Dziewczęta z Boguszowa–Gorc najlepsze na Dolnym Śląsku

Wtorek, 14 maja 2013, 9:24
Aktualizacja: 9:25
Autor: PAW
Kraj: Dziewczęta z Boguszowa–Gorc najlepsze na Dolnym Śląsku
Fot. użyczone
Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie–Gorcach i chłopcy z Gimnazjum nr 38 z Wrocławia zwycięzcami Coca–Cola Cup 2013 na Dolnym Śląsku.

W finale wojewódzkim Coca-Cola Cup 2013 na Dolnym Śląsku zwyciężyły gimnazjalistki z Boguszowa-Gorc i gimnazjaliści z Wrocławia. Mimo niesprzyjającej pogody wiele osób spędzało czas w Strefie Aktywnego Życia.

W niedzielę gimnazjaliści z województwa dolnośląskiego rywalizowali o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2013. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich.

Spośród szesnastu drużyn męskich, które zakwalifikowały się do tego etapu, najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum nr 38 z Wrocławia, którzy po zaciętym pojedynku w finale pokonali 2:1 Zespół Szkół nr 3 w Lubinie. O zwycięstwie zadecydował dodatkowy punkt Gram Czysto, przyznany drużynie z Wrocławia za grę Fair Play. Bramkarz wicemistrzów Michał Nowak został uznany za najlepszego golkipera turnieju. Najwięcej bramek zdobył brązowy medalista, zawodnik Gimnazjum nr 7 z Wałbrzycha Damian Migalski.

Do rozgrywek przystąpiło też osiem najlepszych drużyn żeńskich w województwie. Na najwyższy stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, które w finałowym spotkaniu, w pięknym stylu pokonały 2:0 rywalki z Gimnazjum w Bierutowie. Najwięcej goli strzeliła zawodniczka wicemistrzyń Marta Urbaniak, a między słupkami najlepiej spisywała się Aleksandra Pawlos, bramkarka mistrzowskiej drużyny.

Ale finał wojewódzki Coca-Cola Cup to nie tylko rozgrywki gimnazjalistów. W Strefie Aktywnego Życia na mieszkańców Krakowa czekało wiele atrakcji. Młodzi kibice najchętniej spędzali czas, grając w siatko-nogę i żywe piłkarzyki. Adepci futbolu chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych w strefie Roberta Lewandowskiego, ambasadora turnieju. W konkursie dla gimnazjów punkty dla swojej szkoły zdobywało blisko stu uczniów. Z kolei rodzice chętnie korzystali z możliwości porozmawiania z ekspertem z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, który podpowiadał, jak dbać o dietę dzieci i młodzieży oraz jak zrównoważyć spożywane kalorie aktywnością fizyczną.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego z Wrocławia będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. A już w kolejny weekend poznamy mistrzów województw łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i rzeszowskiego.

Aktualne wyniki i najnowsze informacje o turnieju można znaleźć na stronie www.cocacolacup.pl i turniejowym profilu na Facebooku.

Patronem honorowym Coca-Cola Cup 2013 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Turniej merytorycznie wspiera Polskie Towarzystwo Dietetyki. Partnerem technicznym jest firma adidas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group