Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziś seans

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 kwietnia 2012, 16:31
Aktualizacja: 16:32
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza kinomanów na kolejny z cyklu „Reformy formy" SEANS POD ATLANTAMI. „Synekdocha, Nowy Jork" to głośny debiut reżyserski uhonorowanego Oscarem scenarzysty Charliego Kaufmana (Adaptacja, Być jak John Malkovich).

Reżyser teatralny Caden Cotard (Philip Seymour Hoffman) po sukcesie „Śmierci komiwojażera", pracuje nad nowym spektaklem, który w jego założeniu ma być realistyczny w każdym calu. Lata mijają, a Caden coraz bardziej pogrąża się w swojej sztuce. Powoli zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością.

Łącząc tradycyjną narrację z opowiadaniem historii z subiektywnego punktu widzenia bohaterów, Charlie Kaufman stworzył niezwykle zwodniczy świat. Jest to przekonywująca kompleksowa wizja świata rzeczywistego i artystycznego. "Synekdocha, Nowy Jork" jest dokładnie tym, o czym mówi jego definicja: częścią całości lub całością części, ogółem szczegółów lub szczegółem ogółu

[opis dystrybutora]

Seans odbędzie się dziś o godz. 17.30 – w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wszystkich chętnych do wspólnego oglądania oraz wymiany wrażeń i opinii po filmie. Wstęp wolny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group