Czytających: 4354

Żywiec: Ekstraliga piłkarska kobiet: Rozbiły Żywiec

Poniedziałek, 14 listopada 2016, 14:25
Aktualizacja: 14:27
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych świetnie zaprezentowały się w kolejnym meczu o ligowe punkty i przywiozły komplet oczek z Żywca.

Mecz z Mitechem na boisku rywalek zaczął się znakomicie dla podopiecznych Kamila Jasińskiego. Bezdziecka dograła do Maciukiewicz, a ta pewnie wpisała się na listę strzelców. Ta sama zawodniczka po raz drugi znalazła sposób na bramkarkę miejscowych w 30. minucie. Tym razem wykorzystała dokładne dośrodkowanie Rędzi. Maciukiewicz ustrzeliła klasycznego hattricka, bowiem w 44. minucie zdobyła kolejnego gola po indywidualnej akcji.

Po przerwie nadal stroną dyktującą warunki gry były akademiczki. Zespół Mitechu bardzo rzadko zagrażał naszej bramce i Antończyk tego dnia nie miała wiele pracy. W 55. minucie Mesjasz celnie przymierzyła głową i podwyższyła prowadzenie na 0-4. Wynik spotkania ustaliła w 73. minucie Bezdziecka, która popisała się precyzyjnym strzałem.

Mitech Żywiec - AZS PWSZ Wałbrzych 0:5 (0:3)

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Pluta, Bezdziecka, Rędzia, Ratajczak, Dereń, Jaworek (Kowalczyk), Maciukiewicz (Miłek).