Czytających: 4178

Radom: Ekstraliga piłkarska kobiet: Skromna wygrana

Sobota, 10 marca 2018, 20:28
Aktualizacja: 20:43
Dobrze rundę wiosenną rozpoczęły futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych. Nasze dziewczęta wygrały w Radomiu z miejscową Czwórką 1–0.

Od początku spotkania zaznaczyła się lekka przewaga wałbrzyszanek, ale w pierwszym kwadransie praktycznie nie było okazji bramkowych. W kolejnych kilkunastu minutach podopieczne Kamila Jasińskiego zaatakowały śmielej, ale zazwyczaj strzały naszych zawodniczek mijały bramkę Radomia. Mimo dość aktywnej postawy AZS-u do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną przeważającą był AZS PWSZ. Mimo tej przewagi niewiele wynikało z naszych akcji. Decydujący cios akademiczki zadały w 74. minucie. Kolejne zamieszanie w polu karnym Czwórki Radom i wreszcie piłka trafia do siatki rywalek po golu samobójczym. Kilka chwil później mogło być po meczu, bowiem AZS miał rzut karny, ale pewna egzekutorka jedenastek Mesjasz tym razem się pomyliła i uderzyła prosto w bramkarkę gospodyń. Na szczęście ta sytuacja nie zemściła się na akademiczkach, które pewnie dowiozły zwycięstwo do końca meczu.

Czwórka radom - AZS PWSZ Wałbrzych 0-1 (0-0)

AZS PWSZ: Klimek, Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz, Dereń, Pluta (62' Ratajczak), Siwińska, Rozmus, Kowalczyk, Głąb.