Kraj: Ekstraliga piłki nożnej kobiet: Przegrana z Mitechem

Niedziela, 1 listopada 2015, 10:47
Aktualizacja: 10:48
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych przegrały w Żywcu z miejscowym Mitechem 1–2.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiały gospodynie, które wykazywały sporą ambicję i ochotę do gry. W 11. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla miejscowych i w ten sposób Mitech wyszedł na prowadzenie. Nasze piłkarki grały źle i popełniały dość proste błędy. W konsekwencji jednego z nich w 20. minucie Mitech zdobył drugiego gola. Dopiero po stracie tej bramki przebudziły się podopieczne Marcina Gryki. W 24. minucie piłka jednak odbiła się tylko od słupka po strzale z dystansu. W 38. minucie bliska wpisania się na listę strzelców była Bosacka, ale bramkarka Mitechu stanęła na wysokości zadania.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla wałbrzyszanek, bowiem już w 49. minucie po dośrodkowaniu Brzeskiej skutecznym strzałem popisała się Gonzales. Wydawało się, że nasze zawodniczki rzucą się na rywalki z jeszcze większym impetem, ale Mitech bardzo mądrze się bronił i rozbijał kolejne akcje AZS-u. Wałbrzyszanki miały optyczną przewagę, ale nie potrafiły przełożyć tego na kolejne okazje do zdobycia goli. W 88. minucie znów w roli głównej wystąpiła bramkarka miejscowych, która obroniła groźne uderzenie. Jeszcze w doliczonym czasie gry AZS starał się doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie ta sztuka naszym dziewczętom się nie udała i Mitech wygrał mecz.

Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 2-1 (2-0)

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Konat, Bosacka, Brzeska, Botor, Żurawska (46’ J.Pluta), Borkowska (46’ Iwańczuk), Sobkowicz (40’ D.Pluta), Gonzalez.

Wyniki:

Górnik Łęczna - GOSiR Piaseczno 4-0 (Anna Sznyrowska – 2, Agata Guściora, Dżesika Jaszek)

KKP Bydgoszcz - Czarni Sosnowiec 0-0

Olimpia Szczecin - AZS Wrocław 1-2 (Natalia Niewolna 20 - Marta Cichosz 30, Dominika Grabowska 31)

Zagłębie Lubin - Medyk Konin 0-4 (Aleksandra Sikora 37, Natalia Chudzik 43, Anna Gawrońska 59, Natalia Pakulska 69)

Mitech Żywiec - AZS PWSZ Wałbrzych 2-1

AZS PSW Biała Podlaska - Sztorm Gdańsk 1-1 (Anna Puk 40 - Karolina Wierzbicka 90)