Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5774
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Energetyczny wielobój

Czwartek, 14 września 2017, 13:31
Aktualizacja: 13:37
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Energetyczny wielobój
Fot. ZS Energetyk
Współczesna szkoła stoi przed wieloma wyzwaniami, które wynikają z szybkiego postępu technologicznego oraz wszechobecnej popkultury dostarczającej wiele możliwości rozrywki, zabawy.

Z jednej strony szkolnictwo chce być atrakcyjne dla młodych, z drugiej boryka się z tradycyjnymi bolączkami edukacji. Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania edukacyjne, wciąż będąc awangardą politechniczną na rynku wałbrzyskim, zapoczątkował projekt „Energetyczny wielobój”.

Na sportowej strzelnicy biathlonowej w Czarnym Borze odbyły się zorganizowane przez Zespół Szkól Politechnicznych Energetyk z Wałbrzycha oraz Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie zajęcia ze strzelania sportowego dla uczniów z klasy 7 i gimnazjum w Gminnym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czarnym Borze. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z karabinka sportowego do oddalonej o 50 metrów tarczy TS1 – czyli dokładnie takiej, w jakiej swoje największe sukcesy odnosiła nasza mistrzyni – Renata Mauer.

Jak mówi Dariusz Cisek, zajęcia zorganizowane w ramach lekcji wychowania fizycznego miały na celu propagowanie wśród młodzieży strzelectwa sportowego. Ich zorganizowanie możliwe było dzięki wsparciu Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego, który ufundował amunicję. Warto zaznaczyć także, że właśnie ZSP Energetyk jest jedyną szkołą w Polsce posiadającą sekcję strzelecką, własny magazyn broni i wszelkie niezbędne uprawnienia do prowadzenia tego typu działalności.

Zainteresowanie młodzieży przerosło oczekiwania organizatorów, ponieważ dla uczniów było to wyjątkowe doświadczenie – często pierwszy kontakt z bronią sportową i możliwość sprawdzenia celności, koncentracji, precyzji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group