Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6498
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszywa tożsamość

Sobota, 4 czerwca 2022, 7:14
Autor: red
Wałbrzych: Fałszywa tożsamość
Fot. KMP Wałbrzych
Przedwczoraj przed południem wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących w wieku 39 i 50 lat, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i postanowili wsiąść za „kółko” prowadzonych przez siebie pojazdów. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że starszy z podejrzanych był osobą poszukiwaną za popełnienie wcześniej tego typu przestępstw, dlatego trafił on już za kraty aresztu śledczego. Drugi z kierujących próbował natomiast wprowadzić w błąd mundurowych podając wymyślone dane personalne.

2 czerwca przed godziną 11:00 w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy podczas kontroli drogowej na ul. Wałbrzyskiej w Wałbrzychu wpadł 50-letni mieszkaniec naszego miasta, który jechał samochodem osobowym pomimo obowiązującego go do lutego 2025 roku zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż został skazany na rok bezwzględnego więzienia za wcześniejsze łamanie zakazu. Funkcjonariusze tym samym zatrzymali podejrzanego i osadzili go w Areszcie Śledczym w Świdnicy, skąd trafi teraz do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju. Za ponowne kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego mieszkańcowi Wałbrzycha grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W tym samym czasie w Wałbrzychu na ul. De Gaulle’a funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość i sprawdzali uprawnienia kierujących do prowadzenia pojazdów. 39-latek nie miał szczęścia. Nie dość, że jechał z nadmierną prędkością, to podczas legitymowania próbował okłamać policjantów, podając fałszywe dane personalne. Okazało się, że zrobił tak, ponieważ miał aktywny zakaz kierowania pojazdami orzeczony w 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Teraz za przestępstwo z art. 244 Kodeksu karnego grozi mu 5 lat za kratami więzienia. Dodatkowo wałbrzyszanin stanie na wokandzie sądowej za popełnione wykroczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group