Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Fałszywe zawiadomienie o napadzie

Wtorek, 11 września 2012, 12:03
Aktualizacja: 16:02
Autor: opr.red.
Region: Fałszywe zawiadomienie o napadzie
Fot. red.
58–letni pracownik jednego z boguszowskich salonów gier, aby ukryć brak pieniędzy w kasie postanowił zgłosić napad na samego siebie. Za zawiadomienie o przestępstwie, którego nie było i fałszywe zeznania grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Boguszowa Gorc składając zawiadomienie na policję opowiedział, jak do salonu gier wszedł nieznany mu mężczyzna, który nieokreślonym narzędziem uderzył go w głowę doprowadzając do utraty przytomności. Pokrzywdzony, gdy się ocknął stwierdził, że z kasy zginęło 700 złotych. 58-latek tłumacząc się dynamicznym przebiegiem zdarzenia nie potrafił opisać wyglądu napastnika. Nie wskazał również jakichkolwiek świadków.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Boguszowie Gorcach oraz z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy napadu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci wobec szeregu niewiadomych w tej sprawie poddali w wątpliwość rzeczywiste zaistnienie zdarzenia. Po wnikliwej analizie ujawnili, że do tego przestępstwa nie doszło. W konsekwencji zatrzymali 58-latka, który przyznał się do fałszywego zawiadomienia i fałszywych zeznań.

źródło:http://www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group