Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ferie z RWS Biały Kamień, Konradów

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 stycznia 2018, 13:37
Aktualizacja: Sobota, 13 stycznia 2018, 12:28
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Zajęcia i konkursy plastyczne, pokazy, prelekcje, zajęcia sportowe, upominki, wycieczki – to tylko niektóre atrakcje, które dla wałbrzyskich dzieci przygotowała Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów w okresie rozpoczynających się niebawem ferii.

Od najbliższego poniedziałku uczniowie wałbrzyskich szkół rozpoczną ferie zimowe. Nie wszyscy będą mieli możliwość wyjechania z miasta na wypoczynek. Dla tych którzy zostaną w Wałbrzychu Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów i jej przewodniczący, miejski radny Ryszard Nowak przygotowali wiele atrakcji.

- Kolejny rok Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i przyjaciele dzielnicy postanowili zorganizować ferie dla dzieci, które nie opuszczają naszej dzielnicy i miasta Wałbrzych. W tym roku do akcji włączyła się pani Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, pan Janusz Woźnicki, pan Grzegorz Drzewiecki. Ferie będą zorganizowane pod hasłem jakie ptaki dzieci spotykają w swoim otoczeniu, lub jakie ptaki mają w domach. Okazuje się, że dzieci w domach najczęściej posiadają kanarki. Pan Janusz Woźnicki - Prezes Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych postanowił przywieźć ptaki, opowiedzieć jak je hodować, czym je karmić, jak pielęgnować. Już napływają do nas prace plastyczne na konkurs związany z ptakami. Natomiast od zajęć sportowych będzie pan Janusz Ciesielski, Marcin Nowak i Marek Mucha. Będzie tenis stołowy, będą puchary. Będą też dwa wyjścia do kina, wycieczka do Andrzejówki, zwiedzanie Zamku Książ, Palmiarni, Starej Kopalni. Natomiast w świetlicy będą różne konkursy, począwszy od konkursu piosenki, będą występy artystyczne, konkurs plastyczny. Nagrody są przepiękne. Chcemy uhonorować dzieci słodyczami, medalami, pucharami, dyplomami. Każde dziecko wyjdzie od nas zadowolone. Turniej w tenisa stołowego i piłkarzyki odbędzie się o puchar Przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów. Dodatkowym wsparciem będzie dla nas pielęgniarka z przychodni przy ulicy Wysockiego. Dużym wsparciem był też dla nas Wałbrzyski Ośrodek Kultury - powiedział Ryszard Nowak, miejski radny, przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów.

Zajęcia w świetlicy RWS Biały Kamień, Konradów odbywać się będą od 15 do 27 stycznia w godzinach 11.00-15.00. Udział w darmowych zajęciach będzie mogło wziąć 25 dzieci.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group