Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4688
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ferie zimowe w OSK na finiszu

Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Ferie zimowe w OSK na finiszu
Fot. OSK Podzamcze
Uczestnicy zajęć organizowanych podczas ferii zimowych w Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze pożegnali się balem przebierańców. Podczas wydarzenia nagrodzono dzieci najoryginalniej przebrane oraz zorganizowano urozmaicone animacje i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W drugim tygodniu ferii dzieci dwukrotnie uczestniczyły w warsztatach dotyczących pozłotnictwa prowadzonych przez Wiesławę Kamińską.

Warsztaty, na których pozłacano gipsowe figurki poprzedzone były edukacyjnym filmem o historii i technikach pozłotnictwa. Warsztaty recyklingowe zorganizowane zostały przez Fundację RECAL. Celem zajęć było wyrabianie u dzieci nawyku segregacji odpadów, pokazanie korzyści płynących z odzysku surowców wtórnych, wskazanie możliwych zastosowań odzyskanych odpadów opakowaniowych oraz uczenie prawidłowego segregowania poszczególnych surowców wtórnych. Natomiast na warsztatach zorganizowanych w Castoramie uczestnicy składali budki dla ptaków.

W ramach działań związanych z profilaktyką uzależnień Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałbrzychu zorganizowała inscenizację teatralną propagującą: akceptację, tolerancję, przyjaźń i szacunek. W przedstawieniu uczestniczyły uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26.

Dzieci brały udział również w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela Polskiego Banku PKO. Uczestnicy najbardziej zainteresowani byli informacjami dotyczącymi historii monet i banknotów.

Na zajęciach plastycznych wykonywano prace plastyczne na konkurs „Moje ulubione zwierzątko”. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom zaplanowano w dniu 13 lutego w OSK SM Podzamcze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry multimedialne i cymbergaja, a także gry planszowe. Dla chętnych zorganizowano naukę gry w tenisa stołowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group