• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 5:44
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2129
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Gazeta Wyborcza pisze o tym, dlaczego Donald Tusk odwołał wizytę w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 31 stycznia 2014, 9:30
Aktualizacja: 12:33
Autor: opr. PAW
Fot. red.
Dziennikarz Gazety Wyborczej – Jacek Harłukowicz – zajął się sprawą odwołania wizyty premiera Donalda Tuska w Wałbrzychu.

Jak wynika z artykułu zatytułowanego „Donald Tusk miał być w Wałbrzychu. Dlaczego nie dotarł?”, wizyta premiera w naszym mieście zaplanowana była na ubiegły tydzień.

„Wizyta premiera w mieście miała być szczególna. Planowano, że Tusk nie tylko będzie przebywał w Wałbrzychu zwyczajowe kilka godzin, ale zostanie również na noc. Ustalony harmonogram był bardzo napięty. Jednym z jego najważniejszych punktów była wizyta w wałbrzyskim szpitalu. Tym, w którym prezydent miasta Roman Szełemej pracuje na ćwierć etatu jako ordynator oddziału kardiologicznego”- pisze dziennikarz Wyborczej.

Jak wynika z tekstu Jacka Harłukowicza, Donald Tusk prawdopodobnie nie wiedział, że prezydent Szełemej łączy funkcję lekarza i samorządowca.

„Na dzień przed podróżą premiera do Wałbrzycha, podczas czwartkowej debaty nad odwołaniem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, przykładu Szełemeja do ataku na rząd użyła posłanka PiS Anna Zalewska…. Zaraz po tej wypowiedzi, w ubiegły czwartek późnym popołudniem, do działania przystąpiło Centrum Informacyjne Rządu. Bardzo dokładnie prześwietlono sytuację, a gdy okazało się, że Zalewska ma rację, późnym wieczorem wizytę odwołano” – pisze w swoim artykule Jacek Harłukowicz.

To według dziennikarza Wyborczej nie jedyny powód odwołania wizyty w Wałbrzychu. Drugim jest spór zbiorowy, jaki prowadzi personel szpitala, w którym pracuje prezydent Szełemej, z dyrekcją placówki.

„Prezydent Wałbrzycha wielokrotnie bronił się, że na łączenie stanowisk pozwala mu opinia, o jaką wystąpił do MSW. Znamy jej treść - to dokument ówczesnego wiceministra spraw wewnętrznych (dziś ministra skarbu) Włodzimierza Karpińskiego. Przyznaje on co prawda, że nie ma bezwzględnego zakazu dodatkowego zarobkowania, ale „jego działalność winna się koncentrować przede wszystkim na wykonywaniu związanych z nim [mandatem prezydenta - przyp. red.] zadań publicznych (...). Ubieganie się o funkcję prezydenta oraz jej pełnienie jest przecież aktem dobrowolnym, zaś znając następstwa tego faktu, w postaci pozytywnych i negatywnych konsekwencji, osoba piastująca daną funkcję musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami w działalności wykraczającej poza sferę mandatu (...) Służba publiczna winna być zatem jedynym źródłem utrzymania funkcjonariusza publicznego" – pisze w swoim artykule Jacek Harłukowicz.

Dziennikarz Gazety Wyborczej dotarł do informacji, jakoby premier Donald Tusk zażądał wyjaśnień dotyczących tej konkretnej sprawy od szefa dolnośląskich struktur PO Jacka Protasiewicza.

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~Wałbrzyszanin 30-01-2014 15:24
Niech zajmie się tym że w tym kraju nie ma pracy dla kobiet zdrowych, tylko wszystkie stanowiska zajmują osoby z grupami inwalidzkimi.Potworzyły sie zakłady pracy chronionej i trzepią kapustę z PFRON u.Kobieta zdrowa bez grupy niech zapomni o pracy.Ludzie oszukują lekarzy jak tylko mogą, a Ci i tak o wszystkim wiedzą.
~księgowy 30-01-2014 15:47
Czyżby koniec parasola ochronnego nad PO? Zalewska zrobiła dobrą robotę, dodatkowo CBA zaczęło węszyć w sprawie prywatyzacji szpitala na Górnym śląsku, pośrednio dzięki posłance...
~żul 30-01-2014 16:04
Tusk odwołał wizytę w Wałbrzychu bo nie wie gdzie to jest....
~wróżka 30-01-2014 16:06
To chyba pokłosie unicestwienia G. Schetyny. Zielone światło mruga, za chwilę będzie pomarańczowe
~ 30-01-2014 16:10
a ja czegos nie rozumie skoro na 1/4 etatu zarabia sie az tyle to ile zarabia lekarz na caly etat ?????
~ABC 30-01-2014 16:32
CZYZBY POCZATEK KONCA SZELEMEJA, KLUSKOWEJ I ICH PRZYDUPASOW Z PELO
~react 30-01-2014 16:58
Czyli problemem jest to że w pół kadencji zrobił X razy więcej niż wszyscy poprzednicy przez całą kadencję i jeszcze tyra w szpitalu? Stąd wniosek, że nie poświęca wystarczająco czasu miastu? no bo nie rozumiem problemu?
~Zbych 30-01-2014 17:17
Kto faktycznie wykonuje pracę ordynatora kardiologii, bo na pewno nie dr. Szełemej? Ma on przecież 1/4 etatu i to w nocy. Inną sprawą jest jego wynagrodzenie, które przy 1/4 wynosi 141 tys. a więc gdyby pracował na całym etacie to zarobiłby 564 tyś. zł rocznie czyli 47 tyś. zł miesięcznie. No rewelacyjnie, przypomnę tylko, że nie jest to światowej sławy specjalista, a szpital jest powiatową lecznicą.
~aleale 30-01-2014 18:04
Grzesiu poleciał i wszystko się zaczyna walić.. Nie chcemy takiego prezydenta! Szełemej chce się tylko wybić na Wałbrzychu, nie ma wizji na długofalowy rozwój miasta! Zadłuży nasze miasto, a później będzie się starał posadę ministra zdrowia.
~ 30-01-2014 18:15
Zbych skoro tyle zarabia to ktos wydal taka zgode, umowe przeciez jeszcze na szczescie nie szpital nie jest prywatny czyli kazdego pracownika obejmuja te same zasady.
~nanan 30-01-2014 18:30
Mam pytanie, to za co czepiają się ordynatora ginekologii we Włocławku? Nie za to ze był w innej pracy? Ile osób zmarło bo prezydent przecinał wstęgi, głaskał sierotki itd.? Czy jak szwenda się po rautach, ludzie nie chorują?
~antyromek 30-01-2014 18:44
Jak widzę tego bufona to zbiera mi się na wymioty. Kto mu dał takie wynagrodzenie ? Faktem jest, że de facto to on rządzi samodzielnie szpitalami Sokołowskiego i Batorego. Bez jego łaskawej zgody, "marionetki dyrektorskie" nie podejmą najprostszej decyzji. Myślę, że niewiele się pomylę twierdząc, że wałbrzyski łukaszenka ma stały monitoring wizyjny obydwu szpitali. Czy geniusz Sudetów, słońce Karkonoszy może publicznie powiedzieć co dalej z Mobrukiem ? Czy prezio wie co tak faktycznie znajduje się na tym składowisku ? Dlaczego marszałkini na wiejskiej, tez lekarz, zawiesiła swoją pracę zawodową i pracuje w szpitalu tylko w ramach wolontariatu, żeby nie stracić uprawnień lekarskich ? No ale romcio zawsze po trupach, tylko on wie wszystko najlepiej.
~do Zbych 30-01-2014 18:46
A ciekawe czy też komentowałeś sprawę z Rosiakiem jak był na L4 kope czasu i zarobił 65 tyś i pracował jako radny i pełnił funkcję w urzędzie miasta a radny to też funkcjonariusz publiczny.
~pacjent 30-01-2014 18:48
Najpierw sprawdź a potem pisz, że na 1/4 pracuje tylko w nocy. To, że komuś pod sufitem jest ciasno to nie znaczy, że mówi prawdę. Szpital to nie izba sejmowa, gdzie się śpi po balandze albo idzie się na wagary. doktor jest tak "leniwy", że zlikwidował 2 etaty wiceprezydentów, aby nie musiał się nimi zajmować przy okazji oszczędzając ok 30 tys. miesięcznie w budżecie gminy.
~~~~~~~ 30-01-2014 18:57
Za dużo to i świnia nie zeżre :).
~Astral 30-01-2014 19:45
Debilizm... szukać problemu tam gdzie go nie ma. Praca Prezydenta to jego dobrowolna decyzja i wg. mnie spełnia się w tej funkcji znakomicie, a jego hobby i powołanie to bycie lekarzem wtedy kiedy może. Więc w czym problem ? Nie robi przecież nic złego.
~piguła 30-01-2014 19:47
Czy to jest mafia? Oświadczenie Pani dr Romanskiej http://bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=14262&idmp=557&r=r Romek jej płaci w szpitalu, w ratuszu, w medicu . Czy jest ktoś kto to nagłośni? Ile brakuje by się powtórzył Włocławek?
~kiuliuo8l;io 30-01-2014 19:51
rudy w wałbrzychu ten psychol
~das 30-01-2014 19:57
żydorcza zaufała pisowcą - to koniec prezydenta, przez sojusz pisiorów z gazetą żydorczą
11ania 30-01-2014 20:09
http://bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=14262&idmp=557&r=r to oświadczenie Pani dr Romanskiej trzy krotnie podległej Romkowi 1 szpital on jej płaci 2 Medic on jej płaci 3 Ratusz on jej płaci. do tego podpisuje nagrody, premie itd. Czy to jest układ mafijny? Czym P Romanska ordynator jest gorsza od 1/4 ordynatora romka? Tylko zarobkami? Czy musi być powtórka Włocławka, gdzie ordynator był w innej pracy, Nasz dr tuli sieroty , wywłaszcza mieszkańców otwiera drogi, zamyka szkoły. A czy wtedy ludzie na ICH oddziałach umierają? Czy jest jakiś sposób by Tusku zobaczył jaki błąd popełnił?http://bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=12886&idmp=556&r=r Jak można zobaczyć ile zarabiają inni ordynatorzy
~yoyoy 30-01-2014 20:15
Panie Romku Pan się nie boi cały wałbrzych za Panem stoi, niech Pan dalej zarabia swoje miliony, tusk niech przed Panem bije pokłony, nikt Panu nic nie zrobi, no Pan wielki jest jak prezydent z nairobi, piękny nas cesarzu jedyny zawsze możesz pójść do jedliny
~znachor 30-01-2014 20:18
Pracoholik i tyle, bo przeciez jeszcze jest ten cały medicus, gdzie tez sie nie oszczędza....żeby go tylko "karoshi" nie dopadło.
~mj 30-01-2014 20:41
może i lepiej, nie wszyscy muszą łączyć Prezydenta Szełemeja tak bardzo z PO. Jeśli tylko wystartuje w kolejnych wyborach to już wygrał za to co zrobił dla Wałbrzycha, ma głosy zdecydowanej większości mieszkańców bez względu na polityczne sympatie. Opozycja wobec Niego tylko się będzie kompromitowała atakami wyborczymi... Oby tak dalej Panie Prezydencie!
~meksyk 30-01-2014 22:29
Z ciekawością czytam obrońców doktora. Dzisiaj przeczytałem na jednym z portali, że p. Szełemej jest świetnym prezydentem, bo Wałbrzych ma nowoczesne autobusy z wi-fii. Tu czytam, że jest świetny, bo za 1/4 etatu na boku w szpitalu dorabiał po 12 kółek miesięcznie w przeciwieństwie do Longina "podligęby" Rosiaka, który to otrzymywał wynagrodzenie siedząc na L4. Inny obrońca Częstochowy dowodzi, że jest nie tylko świetnym prezydentem, ale i lekarzem. Nikt nie zmarł przecież na jego dyżurze lub wtedy gdy przecinał wstęgi. Następna dobra dusza dowodzi, że przecież ktoś tę kasę mu podpisał. To jednak jest nic. Jeden z radnych Wałbrzycha (niejaki Rozmuski) na portalu społecznościowym udowadniał, że Zalewska zaszkodziła Wałbrzychowi pisząc o Szełemeju takie bezeceństwa.
~meksyk 30-01-2014 22:51
A prawda jest taka, że p. Szełemej jest tak skuteczny jak parasol, który go chronił i żelazko Szreka, które prasowało mu ścieżki. A wszystko po to, aby szambo po Kruczkowskim się nie wylało. A co gdy parasol przestanie chronić? A co gdy żelazko wystygnie? Wtedy okaże się jakim skutecznym prezydentem jest p. Szełemej. Z kupą długów jakie narobił i brakiem możliwości zaciągnięcia kolejnego kredytu. Prognoza na najbliższy rok: kilka baniek na obwodnicę na Gedymina, rozgrzebanie kilku innych inwestycji i długiiiiii. Ważne, aby do wyborów. A ja wróżę, że ci sami którzy klepali Szełemeja po ramieniu pierwsi poderżną mu gardło w godzinie "W". I to tak, że chłopina nawet nie piśnie. Założycie się?
~Baba 30-01-2014 23:26
No cóż Pan Szełemej wygrał w wyborach. Premier Tusk nie wybiera Prezydentów miast.Co do następnych wyborów wszystko wskazuje, że je wygra bez problemu. Problemem natomiast jest czy zechce wystartować??? Natomiast Premier Tusk????????? Szkoda że nie przyjechał, może wziąłby przykład z tego co robi się w Wałbrzychu, natomiast, niestety Premiera bardziej ogranicza PIS z którego zdaniem liczy się bardziej zamiast skupić się na tym co ma zrobić dla naszego Kraju. Słupki wyborcze mocno go ograniczają. A Wałbrzych na pewno podziękuje Premierowi.
~nosferatu 31-01-2014 7:11
Czytając niektóre komentarze powyżej zastanawiam się, czy czasem nie nastąpił wylew PiSowskiego ścieku. Nie interesuje mnie, na ilu etatach pracuje i ile zarabia, ważne, że pracę lekarza i prezydenta wykonuje po prostu dobrze. Ja, wiem, że boli to niektóre zakapturzone prawackie łby, ale tak już z nimi jest, czysta nienawiść i frustracja powodowana kompleksami. Jeśli chodzi o panią Zalewską i jej matczyną miłość do Wałbrzyszan, przypominam o deklaracji dotyczącej WTBS, złożonej na stronach Wałbrzyszka w październiku 2012 roku.
~Igła 31-01-2014 8:45
Jakoś nie brak mi p. Tuska w Wałbrzychu . I wcale za nim nie tęsknię . Czy coś dobrego dla nas zrobił przez ostatnie 7 lat ? Tak pytam,retorycznie .
~HTM 31-01-2014 8:51
No to mamy problem. Z jednej strony duże poparcie prezydenta Szełemeja z drugiej niechęć do niego ze strony Donalda Tuska. Ta niechęć i odwołanie przyjazdu to moim zdaniem nie tylko przez dojenie przez Szelemeja z kasy urzędu i szpitala jednocześnie, to pewnie także pretekst związany z zachowaniem Szełemeja na zjeździe PO w Karpaczu gdzie ten niewybrednie zaatakował przyjaciół Tuska. Teraz zobaczymy jak to wszystko odbije się na naszym mieście. Być może teraz zacznie się przykręcanie śruby finansowej dla Wałbrzycha. Czy ucierpi przez to nasze miasto pewnie niedługo zobaczymy. Biednemu zawsze wiatr w oczy. Może się okazać, że jedynym rozwiązaniem jest abdykacja. Szełemeja oczywiście. Albo żeby kolejne wybory parlamentarne wygrało PIS. Ale to jeszcze większe nieszczęście.
~ 31-01-2014 8:58
skoro tak sie zarabia to oznacza tylko jedno, ze szpital jest w doskonalej kondycji finansowej co sami wiecie nie wszystkie szpitale maja taki komfort, a to z kole przeklada sie na opieke nad chorymi bo jest powiedzenie jak placa taka praca dobrze sie zarabia to i podejscie do pracy jest zupelnie inne bo wiem, ze moja ciezka praca jest odpowiednio wynagrodzona,
~Rebel Yell 31-01-2014 9:04
Tak wiemy nosferatu ciebie interesuje tylko jedno, czy cesarz pozwoli dotknąć swej stopy, nie wszyscy mieszkancy tego zoo tak maja.
~radcom 31-01-2014 9:05
" Dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie". A "to ucho" ktoś właśnie naderwał. Podobnie jak urwisowi w szkole...
~Rebel Yell 31-01-2014 9:17
"Dyrektor szpitala, Mariola Dudziak wyjaśnia jednak, że sytuacja finansowa placówki jest trudna. – Za dziesięć miesięcy działalności wynik finansowy wykazuje stratę w wysokości 6,6 mln zł. Spełnienie żądań placowych spowoduje powiększenie straty o kolejne 2,5 mln zł, co realnie zagraża działalności szpitala – tłumaczy" wypowiedz z grudnia 2013 roku dotyczaca doskonalej kondycji finansowej szpitala.
~ 31-01-2014 9:36
Co Tusk zrobił dla Wałbrzycha? No a dofinansowanie pomysłów naszego prezydenta to mało? Zyskaliśmy dzięki współpracy posłów, prezydenta i rządu. Gdyby nie to bylibysmy w czarnej..... Afryce. To prawda,że desperacja prezydenta!!!! oraz praca posłanki w Warszawie!!!! ruszyła Wałbrzych z miejsca. Cięzko wywalczony każdy grosz daje efekty. A Wam pomoc kojarzy się tylko z braniem! Ale wtedy też byłoby za mało oczywiscie!
~Zbych 31-01-2014 9:48
Ktoś napisał tak - skoro tak się zarabia to oznacza tylko jedno, że szpital jest w doskonałej kondycji finansowej - właśnie na tym polega dramat, że szpital jest zadłużony i to mocno. Przypominam, że mamy 2014 r. a nie PRL gdzie wówczas wynagrodzenie było całkowicie oderwane od realiów gospodarczych. Czym to się skończyło to wiemy.
~adam 31-01-2014 9:52
SORRY. jaka wladza takie odwiedziny
~pytajnik 31-01-2014 10:14
A nie jest wstyd Panu Szełemejowi zarabiać za godzinę swojej pracy około 1100 zł????? inni musza cały miesiac zapier..........żeby otrzymać takie wynagrodzenie. bez komentarza.......
~Ja&jacek 31-01-2014 10:18
Ni pierdzielenie o Billadenie - Tusk nie wiedział o tym że SZEŁEMEJ łaczy funkcje lekarza i Prezydenta Wałbrzycha , to mam pytanie o czym do cholery ogólnie wie TUSK. Przecież SZEŁEMEJ jest w szeregach PO - był prawie na świeczniku w PO do chwili kiedy nie było spotkania w Karpaczu. a teraz głupkowate tłumaczenia. To co ktoś kto desygnował TUSKOWI kandydaturę SZEŁEMEJA nie przedstawił mu jego wykształcenia, zajmowanego stanowiska itp., itd. To kogo my mamy w tym Rządzie RP. Ludzi nie potrafiących czytać- ale jak zwykle to wszystko działa ale jak zawsze na korzyść tych co maja SZEROKIE PLECY I PO-PARCIE.W tym wypadku dr Roman działa bo mu na to pozwalają jego władze Klubowe i Rządowe na czele z jego Ministrami
~? 31-01-2014 10:18
Malkontentom przypominam, że Szełemej postawił na nogi szpital bez niczyjej pomocy. Bez żadnego parasola i bez żelazka. Wstąpił do PO całkiem niedawno, a "górniczy" notuje zwyżkę już dobrych kilka lat.
~34 31-01-2014 10:26
"Odpowiednio wynagrodzona ciężka praca"- Szełemej niszczy wszystko i wszystkich którzy stają na jego drodze (szkoły,konkurencyjne szpitale),być może dlatego że taki styl miał jego mentor Schetyna . Efekt jego działań to kredyty i gigantyczne generujące straty i długi inwestycje .Ich charakter najlepiej opisuje słowo "Szałamaja" czyli rodzaj wydającej głośne przenikliwe dźwięki piszczałki , takiej którą wszyscy mogą usłyszeć . Dla tych którzy błogosławią remonty dróg - przypominacie ludzi którzy którzy dziękują i kłaniają się że zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych.Jak szczury z Hameln które poszły za grajkiem , tak samo daliście się nabrać . Pozdrowienia dla Pana Tutaja (coś ostatnio mniej o nim słychać)
~34 31-01-2014 10:30
"Odpowiednio wynagrodzona ciężka praca"- Szełemej niszczy wszystko i wszystkich którzy stają na jego drodze (szkoły,konkurencyjne szpitale),być może dlatego że taki styl miał jego mentor Schetyna . Efekt jego działań to kredyty i gigantyczne generujące straty i długi inwestycje .Ich charakter najlepiej opisuje słowo "Szałamaja" czyli rodzaj wydającej głośne przenikliwe dźwięki piszczałki , takiej którą wszyscy mogą usłyszeć . Dla tych którzy błogosławią remonty dróg - przypominacie ludzi którzy którzy dziękują i kłaniają się że zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych.Jak szczury z Hameln które poszły za grajkiem , tak samo daliście się nabrać . Pozdrowienia dla Pana Tutaja (coś ostatnio mniej o nim słychać)
~maron 31-01-2014 10:48
Szełemej szpitala nie postawił na nogi. Zadłużył go na ok. 50 mln zł z tytułu zaległości podatkowych i ZUS, na co są prawomocne wyroki sądowe. To, dlaczego nie zostały wykonane i kto temu przeszkodził to temat na powieść sensacyjną.
~Rebel Yell 31-01-2014 10:56
"~?" nie masz pojęcia o czym mówisz to zamilcz, zapytaj skad wziely się srodki na kontrakty dla szpitala, zdobyte tak uczciwie jak wszystko czyli kosztem innych. Tak wygląda wolny rynek i demokracja czyli komuno wroc.
~~~~~~~ 31-01-2014 11:07
Gdzie etyka ,uczciwość,sprawiedliwość ??? Gdy ludzie nie mają podwyżek przez lata bo niema dutków dla szaraczków:).Nikt mu nie zazdrości kasy nikt mu nie zarzuca ilości etatów,ale jakaś równowaga powinna być zachowana. Chyba każdy normalnie myślący to przyzna :).Bogaty nigdy nie zrozumie biednego he he.Nie pamiętam jeszcze aby aparaty wladzy w Polsce nie byly ubabrane w przekręty i machloje w myśl przepisów i ustaw ,ktore sami sobie i dla siebie tworzą.Pozdrawiam
~~~~~~~ 31-01-2014 11:16
Panie Szełemej proszę przyjąć mnie na 1/16 etatu na stróża albo do sprzątania.Za trójkę na miesiąc BARDZO CHĘTNIE.Bo tyle gdzieś to wyjdzie jeżeli PAN ma 141 tysiaków rocznie. PS No wiadomo pan jest pan wykształcenie i w ogóle.To chociaż 2 tys zl na miesiąc na łapkę :).PLEASE
~J&ja 31-01-2014 13:59
Niech przestaną wypisywać te bzdury - klakierzy- dr Romana. Nie wystąpił sam dobrowolnie z PO tylko zabrakło mu jego popychacza SCHETYNY. A jak widać w PO w którym to dr Roman miał szerokie plecy dzieją się co raz to różne przepychanki. Dlatego dr Roman bojąc się o własna d...... po prostu wyszedł z PO - po Angielsku. A dla szpitala może i cos zrobił ale przypomnijcie sobie kto wybudował ten szpital , dla kogo był przeznaczony, i kto tam się powinien leczyć. A jak na razie domniemywam ze jest to prywata i nic poza tym .
~Piskorz 31-01-2014 14:01
W Spółkach Skarbu Państwa, Prezesi zatrudnieni na tzw. kontraktach zarabiają i po 70 k, i nikt z tego powodu nie robi szumu. Znając ten charakter pracy zaręczam, że większej odpowiedzialności i pracy nie mają.
~gosc_ 31-01-2014 14:33
Tam gdzie jest PO, jest również największe złodziejstwo. To jest najbardziej skorumpowana partia w sejmie i nawet SLD za swoim "najlepszych" czasów tyle nie nakradło!
~Piskorz 31-01-2014 15:52
Gościu z 14:33. Władza każdego zdeprawuje, to tylko kwestia czasu i pieniędzy. Wniosek nasuwa się sam, za długo są przy władzy. Smutne jest to, że dwie partie znajdujące się na czele rankingu poparcia przez wyborców, niczym się w tym temacie od siebie nie różnią. Dla nas to oznacza, " zamienił stryjek siekierkę na kijek".
~do ~J&ja 31-01-2014 16:56
"domniemywam" - i wszystko w temacie
~księgowy 31-01-2014 17:03
Czyli jest całkiem możliwy śląski scenariusz sprzedaży zadłużonego szpitala za symboliczną kwotę osobom z legalnej mafii mającej układy z firmami od finansowania szpitali. Jak się biznes sypnie to osoby z zarządu i tak wyjdą na swoje bo za friko nie będą przecież pracować.
~Mieszkaniec W-cha 31-01-2014 21:32
Panie Prezydencie i jesteśmy z Panem niech piszą co chcą i tak wiemy z Panem żeś Pan Gospodarz i jesteśmy
~zp 31-01-2014 22:40
Nie lubię, jak ktoś stroi sie w piórka męża opatrznościowego zesłanego przez niebiosa dla ocalenia Wałbrzycha po oszustwie wyborczym. A rzeczywistość skrzeczy.
~jurus 31-01-2014 23:16
Jak jestem juz Prezydentem Miasta, to zajmuje sie robotą porzadnie. I nie szukam jeszcze "obrywek kasy" gdzieś po bokach, szpitalach, wodociągch, MPK, MPEC-u itp ? To już jest cwaniactwo. Oj nie ładnie z takim wykształceniem , kręcic lody. Oddać kasę, przeprosić i tylko jedna robota !
~csr 31-01-2014 23:45
ksiegowy - zmien plyte. ktory juz raz piszesz to samo? kazdy zagladajacy na walbrzyszek juz wie, ze dotarl do ciebie nius, o przewaleniu szpitala w myslowicach za drobne. i uwierz mi. nie tylko ty o tym czytales/slyszales. wiec wrzuc juz na luz.
~Miś 31-01-2014 23:59
prawdziwy problem ma premier nie prezydent. Prezydent wygra te wybory bez PO, a PO be naszego prezydenta ... wątpię !! A czytając powyższe komentarze to stwierdzam, że weźcie się do roboty a nie wypominajcie innym A jak już musicie - to wszystkich równo - rozliczcie Panią posłankę Zalewską - która tak grzmi z ambony - ona tyle samo zarabia rocznie, a jest tylko co dwa tygodnie trzy dni w pracy !!!!
~~~ 1-02-2014 0:09
A czy Szełemej jest wyjątkiem? Przecież można mnożyć przykłady , że tzw.samorządowcy z PO i nie tylko, mają nawet po kilka fikcyjnych funkcji np. w różnych spółkach albo na tzw.półetatach. A Tusk o tym nie wie? Prezydent Warszawy pracuje jako wykładowca na uczelni , prezydent Krakowa też więc co się czepiacie Szełemeja. A inni lekarze pracują na jednym etacie? Taka teraz moda w Polsce , że jedni mają kilka zatrudnień a dla innych pracy nie ma. Po prostu. Taka nowa odmiana komuny chyba.
~Do PYTAJNIK 1-02-2014 5:47
A Tobie nie wstyd, że kiedy p. Roman się uczył zawodu lekarza Ty się obijałeś w szkolnej ławce? Kto Ci bronił uczyć się i zostać lekarzem? Poświęcił na to tyle czasu, posiada taką wiedzę to zarabia tyle. Tobie za młodu się uczyć nie chciało to tyraj za 1100 zł na miesiąc i nie zaglądaj drugiemu do portfela!
~$$$$$ 1-02-2014 7:07
Żeby uprawnienia lekarskie nie przepadły podczas kadencji prezydenta miasta, można praktykować jako lekarz na zasadzie wolontariatu. Wałbrzyszanie by to docenili
~Romek wolontariuszem 1-02-2014 9:50
Dobry POmysl, Roman z miłości do ludu zostań lekarzem za 1 złoty, dziadkowie i babcie w aglomeracji czekają na takiego fachowca jak ty, masz na ustach frazesy o starszym pokoleniu, zaczynamy cwaniaczku od sobięcina, pózniej podgórze i biały kamień. Co to dla Ciebie, w 2o godzin obskoczysz, 4 godzinki na sen Ci wystarczy
~~~~~~~ 1-02-2014 12:19
Jak czytam niektóre komentarze to nasuwa się jedna myśl.Dobra żona to nie taka co dobrze gotuje,dba o porządek w domu i dzieci,ale chodzi na boki i wydaje twoją ciężko zarobiona kasę na prawo i lewo :) he he.Co niektórym to trzeba tłumaczyć na przykładzie Ala na dwa kg jabłek zjadła pół ile jej zostało ??? He he Pozdrawiam
~NO I CO? 1-02-2014 21:57
A KOMU ŻAL ŻE DOKTOR TYLE ZARABIA? Trzeba było się UCZYĆ TEGO CO PRZYNOSI PIENIĄDZE W ŻYCIU, a nie zarządzania i marketingu... ZŁYM JEST PREZYDENTEM? INWESTYCJE ROBI, PETENTÓW PRZYJMUJE, JEGO SPRAWA CZY SE SIEDZI W SZPITALU PO PRACY, CZY Z KOLEGAMI NA PIWIE. A SWOJĄ DROGĄ OBIBOKI WEŹCIE SIĘ DO UCZCIWEJ PRACY, KTÓRA JEST ŹRÓDŁEM BOGACTWA. Tyle w temacie i ZAKAZ PISANIA DLA WSZYSTKICH!!!
~Limciu 2-02-2014 0:01
He, he, he. Pani poseł PiS Anna Zalewska uratowała tyłek szefa PO. Przecież gdyby zjawił się w szpitalu, gdzie trwa płacowy protest, z prezydentem który tak doi z kasy ten szpital, to dziennikarze mieliby używanie z Ryżego jakiego już dawno nie było. Powinien udać się do niej co najmniej z tuzinem róż.
~Polak 3-02-2014 23:00
Ale szczekaczy boli 80 % poparcia dla Romka. Wreszcie jełopy to miasto zaczyna wyglądać i w dupie mam za czyje to pieniądze. ROMEK !!! Ludzie z Tobą !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group