Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2444
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gazeta Wyborcza znów pisze o Wałbrzychu

Wtorek, 4 stycznia 2011, 19:11
Aktualizacja: 19:12
Autor: PAW
Wczoraj informowaliśmy o artykule, jaki pojawił się w Gazecie Wyborczej. Artykuł dotyczył kupowania głosów podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Do tych zarzutów w swoim oświadczeniu ustosunkował się Stefanos Ewangielu. Dziś Gazeta Wyborcza opublikowała kolejny tekst o kupczeniu głosami.

Z wczorajszego artykułu wynikało jasno, że część polityków wałbrzyskiej Platformy Obywatelskiej jest zamieszanych w proceder kupowania głosów podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Oświadczenie po wczorajszym artykule wydał Stefanos Ewangielu, który jest wskazywany przez świadków jako ten, który miał brać udział w nieczystej kampanii. Gazeta Wyborcza powołała się na rozmowę nagraną przez Roberta S., który miał otrzymać pieniądze za kupowanie głosów na polityków PO. Politycy PO są oburzeni tymi rozmowami. Jak podaje Gazeta Wyborcza, wiceszef klubu PO Jarosław Gowin powiedział: „W świetle tych stenogramów działacze PO, którzy są w nich wymienieni, powinni natychmiast zawiesić członkostwo w partii. Nie przesądzam o ich winie. Ale język ze stenogramów powoduje, że nie mam do tych ludzi zaufania”.

Według Gowina sprawą powinien zająć się zarząd PO. Wszystko jednak wskazuje na to, że się tym problemem nie zajmie. Tymczasem jak dalej podaje Gazeta Wyborcza, wiceszef zarządu regionu dolnośląskiego Piotr Borys, rozmawiał o tym problemie z prezydentem Piotrem Kruczkowskim i dlatego Stefanos Ewangielu i Piotr Głąb zawiesili swoje członkostwo w partii do czasu wyjaśnienia sprawy.

Sprawy nie chce komentować marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, który powiedział dla Gazety Wyborczej: „Czekamy na ustalenia prokuratury. Przypomnę tylko, że to działacze Platformy 15 listopada zwrócili się do komendanta dolnośląskiej policji o objęcie szczególnym nadzorem wyborów samorządowych w Wałbrzychu, bo w poprzednich latach były podejrzenia, że może tu dochodzić do kupowania głosów”.

Więcej na:
http://wyborcza.pl/1,75248,8899875,PO_zrzuca_z_siebie_Walbrzych.html#ixzz1A4Q37nbc

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group