Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gmina podnosi czynsze najemcom przychodni zdrowia

Środa, 28 grudnia 2016, 11:02
Aktualizacja: 11:04
Autor: PAW
Wałbrzych: Gmina podnosi czynsze najemcom przychodni zdrowia
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej jest zawiedziony postawą niektórych podmiotów prowadzących w naszym mieście praktykę lekarską.

Podczas ostatniej sesji rady miasta, prezydent przedstawił swój punkt widzenia w tym temacie.
- Prowadziliśmy negocjacje z właścicielami wałbrzyskich przychodni zdrowia, które dzierżawią od nas obiekty, w których świadczą usługi zdrowotne – mówi prezydent. - Jesteśmy zmuszeni do podniesienia czynszu za te lokale, bowiem najemcy nie wyrazili woli i zainteresowania kupna tych obiektów, mimo że my wyrażamy taką gotowość.

Zdaniem prezydenta Szełemeja, sprzedaż tych obiektów najemcom, którzy prowadzą tam swoją działalność, byłaby najlepszym rozwiązaniem, bowiem Gmina zyskałaby pieniądze ze sprzedaży, a najemcy mogliby zainwestować już we własny obiekt i przystosować go do własnych potrzeb.
- Większość najemców nie jest jednak takim rozwiązaniem zainteresowana – mówi nieco zawiedziony prezydent. - Te obiekty niestety nie są remontowane, ich stan się pogarsza i nie mamy w tej sytuacji wyjścia, jak tylko podniesienie czynszu. Zgłaszaliśmy swoje uwagi, co do stanu tych budynków, ale rzadko są one realizowane. Musieliśmy te czynsze podnieść, by choć w części zrekompensować nasze wydatki na utrzymanie tych obiektów.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group