Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3614
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Gmina Szczawno–Zdrój musi zapłacić ponad 600 tys. zł odszkodowania

Piątek, 26 maja 2017, 11:02
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Gmina Szczawno–Zdrój musi zapłacić ponad 600 tys. zł odszkodowania
Fot. archiwum
W Sądzie Rejonowym w Świdnicy zapadł wyrok w sprawie śmierci 4–letniej Oli, która w lipcu 2013 roku zginęła pod powalonym drzewem. Do zdarzenia doszło w Parku Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju.

Matka i ojciec dziewczynki domagali się od Gminy Szczawno-Zdrój, na której to terenie doszło do nieszczęśliwego wypadku, odszkodowania w wysokości ponad 2 milionów złotych. Sąd Rejonowy w Świdnicy zasądził na rzecz matki odszkodowanie w wysokości 306 tys. zł i na rzecz ojca dziewczynki również 306 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w ciepły lipcowy dzień 2013 roku. Wtedy to około godziny 11.00 na pozujące do zdjęcia dzieci w Parku Zdrojowym spadł olbrzymi pień starej lipy. Sześcioletnia dziewczynka zdążyła odskoczyć, ale 4-latka zginęła na miejscu. Zarzut o nieumyślne spowodowanie śmierci postawiono jednemu z pracowników firmy, która zabezpieczała lipę specjalnymi linami. W trakcie rozprawy biegli uznali, że lipa nie została zabezpieczona prawidłowo i to doprowadziło do tragedii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group