• Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Godz. 21:56
  • Imieniny: Radomira, Tomasza, Walerego
  • Czytających: 8552
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Górale na start

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 kwietnia 2012, 15:00
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2012, 7:26
Autor: Sven
Fot. Sven
Od kwietnia do września w Wałbrzychu i sąsiednich gminach rozgrywane będą wyścigi kolarzy górskich.

„Górale na start” to impreza organizowana od 1997 roku. Zapoczątkował ją ówczesny dyrektor Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wałbrzychu, Wojciech Szeligowski. Od 2006 roku organizatorem imprezy jest Gmina Wałbrzych, która prawo do organizacji przekazała KKW Jama Wałbrzych.

W tym roku organizatorami „Górali na start” są poza KKW Jama, gminy: Wałbrzych, Boguszów-Gorce, Czarny-Bór i po dwuletniej przerwie Szczawno-Zdrój. Pierwsze zawody zostaną rozegrane w sobotę, 14 kwietnia w Boguszowie-Gorcach, kolejne 12 maja w Szczawnie-Zdroju, 2 czerwca w Czarnym Borze, a finał odbędzie się 22 września w Książu. Na deser, 29 września w Parku Sobieskiego w Wałbrzychu rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski.

- Najważniejsze w tej imprezie jest to, że biorą w niej udział wszystkie kategorie wiekowe. Od najmłodszych, którzy ledwie nauczyli się chodzić, praktycznie bez górnej granicy wieku. Przypominam, że w sierpniu ubiegłego roku przedstawiłem program „Rowerowy Wałbrzych”, którego celem jest zmiana oblicza naszego miasta. Wałbrzych do tej pory niewiele inwestował w infrastrukturę rowerową, w przeciwieństwie do innych dużych miast. Co prawda imprezy MTB tylko częściowo wpisują się w ten program, ale program realizowany będzie konsekwentnie i wszystkie remonty czy przebudowy dróg w mieście będą zawierać element infrastruktury rowerowej – zapewnił prezydent Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~tołdi 5-04-2012 19:24
No to po co był ten cały krzyk o stypendia sportowe. Kolarze Jamy choć nie spełnili wymogów regulaminu przyznawania stypendiów (prasa pisała, że są tam jakieś chachmety dotyczące osiągnięć kolarzy Piotrowskiego) dostali stypendia bo są potrzebni panu Szełemejowi i ten ma w nosie jakieś regulaminy, jakiejś Rady Miasta choćby i z Wałbrzycha. On tu teraz rządzi.
~+- 6-04-2012 11:07
Każde (bez wyjątku) wystąpienie pana prezydenta rozpoczyna się od powiedzenia mieszkańcom tego co ważne. Czy chodzi o tak zwaną grodzkość, czy start kolarzy w Tour de Pologne pan prezydent zawsze objaśni mieszkańcom na co powinni zwrócić uwagę i co tak naprawdę jest istotne. Bo tutaj, w Wałbrzychu, strasznie głupich mamy ludzi i dobrze, że jest ktoś taki, jak pan prezydent, kto to wszystko potrafi objaśnić. A propos! Czy jest w tym mieście jakiś kronikarz który te wszystkie obietnice spisuje. Już teraz powinien powstać jakiś komitet, który zająłby się zgłoszeniem pana Szełęmeja do Księgi Guinnesa, bo nikt nie potrafi dać mieszkańcom tyle ile on obiecuje. Brawo panie prezydencie, tak trzymać!
~Ciunio 6-04-2012 12:32
Pan Prezydent ciepłą rączką rzucił na start Tour de Pologne jak się pisze ok. 140 tys. Na sam start! A nasze kluby kolarskie na cały rok dostały ok. 60 tys. Bo Wałbrzych będzie w TV i pewnie starterem honorowym będzie pan Szełemej z panem Magdziarczykiem i szefem klubu Jama panem Piotrowskim. Ciekawe kto Prezydentowi podsunął taki kosztowny pomysł? Ili nie Biuro Promocji z panem Grudniem? Kilka takich imprez z zawodami mtb i można uratowac choć jedną lub dwie szkoły. Ale panowie tu rządzą....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group