Czytających: 8633

Wałbrzych: Górnik pewnie pokonał Orła

Niedziela, 4 marca 2012, 11:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 marca 2012, 12:02
W kolejnym meczu kontrolnym, II–ligowy Górnik Wałbrzych pokonał bez większych problemów Orła Ząbkowice Śląskie 5–0.

Od początku meczu zaznaczyła się wyraźna przewaga miejscowych, którzy górowali nad swoim rywalem w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła.

Pierwszy gol padł po rzucie rożnym, a drugiego zdobył z rzutu karnego Bartos. Jeszcze w pierwszych 45 minutach nasi mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale ich nie wykorzystali. W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Nadal stroną dominującą na boisku byli wałbrzyszanie i efektem kolejne gole zdobyte przez Zinkego i Orłowskiego.

Po wysokiej wygranej z Polonią Świdnica , teraz o sile wałbrzyskiej ekipy przekonali się III-ligowcy z Ząbkowic Śląskich. W kolejnym meczu kontrolnym Górnik zagra z innym III-ligowcem, a mianowicie Bielawianką, a w sobotę biało-niebiescy zmierza się z kolejnym III-ligowcem, liderem tabeli, MKS-em Oława.

Górnik Wałbrzych – Orzeł Ząbkowice Śląskie 5-0 (2-0)

Górnik: Jaroszewski – Bartos, Wojtarowicz, Sawicki, Zawadzki - Wepa, Morawski, Rytko, Zinke - Orłowski, Maciejak.