Puchar Polski: Górnik PWSZ odpada z Pucharu Polski

Środa, 20 lipca 2011, 20:10
Aktualizacja: Czwartek, 21 lipca 2011, 15:10
Autor: MDvR
Osłabiony kadrowo zespół Górnika Wałbrzych przegrał w rundzie przedwstępnej piłkarskiego Pucharu Polski po dogrywce 2:5 z Rozwojem II Katowice występującym na boiskach okręgówki.

Biało-niebiescy osłabieni brakiem m.in. Morawskiego, Moszyka, Wojtarowicza, G. i D. Michalaków, a także trenera Bubnowicza przebywających obecnie w Finlandii na Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu musieli wystąpić z konieczności w mocno eksperymentalnym składzie, o którego sile stanowiła spora grupa juniorów. Pod wodzą grającego Piotra Przerywacza wałbrzyszanie remisowali do przerwy 1:1 po trafieniu Dusia. Po zmianie stron gospodarze błyskawicznie strzelili drugą bramkę, ale ambitnie grający Górnicy wyrównali w 85 min. za sprawą Matuszaka. Po 90 minutach mieliśmy zatem remis po 2, aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była zatem dogrywka i ewentualne rzuty karne. Jak się okazało dwa kwadranse w pełni wystarczyły, a w zasadzie jeden. W 105 min. opadający z sił wałbrzyszanie przegrywali już 2:5, takim też wynikiem zakończyła się cała konfrontacja. Rezerwy Rozwoju Katowice, beniaminek klasy okręgowej okazał się lepszy od II-ligowca, eliminując go z rozgrywek Pucharu Polski.

Rozwój II Katowice – Górnik Wałbrzych 5:2

Górnik: Jaroszewski, Orzech (68' Łaski), Przerywacz, Wepa, Zawadzki, Sawicki, Fojna, Chajewski, Zinke, Matuszak, Duś (84' Kaszuba)