Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3081
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Grajmy w piłkę na Kongresie Regionów w Świdnicy

Wtorek, 29 maja 2012, 17:24
Aktualizacja: 17:25
Autor: red
W przeddzień rozpoczęcia wielkiego piłkarskiego święta, o dostępności tego sportu i jego pozytywnych aspektach będzie można porozmawiać w trakcie Kongresu Regionów w Świdnicy. Akcja społeczna „Grajmy w piłkę” zaprasza na swój panel, jak również wyrażenie poparcia dla akcji przez podpisanie specjalnej petycji.

W czasach, gdy przybywa stadionów, drużyn i sponsorów, a piłka nożna jest w centrum zainteresowania, staje się ona coraz trudniej dostępna dla dzieci i młodzieży. Inicjatorzy akcji „Grajmy w piłkę”, przekonują, w jaki sposób pobudzać oddolne inicjatywy oraz wykorzystywać istniejącą infrastrukturę do gry w piłkę.

Kongres Regionów w Świdnicy to doskonałe miejsce do prowadzenia tego typu dyskusji. Inicjatorzy będą rozmawiać z prezydentami i burmistrzami miast o tym jak proaktywnie tworzyć miejsca do gry w piłkę i aktywizować młodzież w całej Polsce.

Podczas panelu pt.: Budowanie inicjatywy obywatelskiej w odpowiedzi na znaczące społeczne zapotrzebowanie na infrastrukturę sportową w miastach i na wsiach. Grajmy w piłkę wszędzie, grajmy często – dla siebie i by być przykładem dla innych! Akcja Grajmy w piłkę, który odbędzie się 30 maja w godzinach od 12.35 do 13.50 w Galerii (lokalizacja E) przedstawione zostaną badania „Dostępność boisk do gry w piłkę” zrealizowane przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC oraz analizy prawne kancela­rii bnt Neupert Zamorska & Partnerzy. Panel będzie doskonałą okazją do podkreślenia, że uprawianie sportu jest dobre dla zdrowia nas i naszych dzieci, ale nie tylko.

Organizatorzy akcji społecznej „Grajmy w piłkę” nie tylko zachęcają do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim do zapewnienia odpowiednich warunków dla tych, którzy chcą uprawiać ten rodzaj sportu.

Wszystkich tych, którym bliskie są te ideały inicjatorzy zapraszają w dniach od 29 do 31 maja na rynek w Świdnicy i podpisanie się pod specjalnym apelem:

Grajmy w piłkę wszędzie, grajmy często – dla siebie i by być przykładem dla innych!

Razem przeciwstawmy się bezzasadnym zakazom i ograniczeniom gry w piłkę, które coraz częściej możemy obserwować na obiektach do tego przeznaczonych!

Akcję poparł już Polski Komitet Olimpijski, TVP Sport, Fundacja Kultury i Sportu „Kultura i Sport dla Wszystkich”, kancelaria bnt Neupert & Partnerzy i Studio Dietetyki oraz znane osobistości świata mediów - Paweł Małaszyński, Marcin Dorociński, Bartosz Obuchowicz, Rafał Królikowski, Rafał Bryndal, Dorota Deląg, Piotr Gąsowski, Piotr Zelt i Grażyna Wolszczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group