Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4321
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Grasowali na Ratuszowej

Piątek, 19 lutego 2021, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Grasowali na Ratuszowej
Fot. KMP Wałbrzych
Kolejni złodzieje wpadli w ręce wałbrzyskich policjantów. Dwóch z nich – zatrzymanych na gorącym uczynku przestępstwa – odpowie za włamania do altanek na ogródkach w dzielnicy Biały Kamień, a kolejny – ujęty przez ochronę jednego ze sklepów – za wielokrotne kradzieże w tej samej placówce handlowej.

W wtorek nad ranem policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o dwóch włamywaczach, którzy penetrują ogródki działkowe znajdujące się w rejonie ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali zaskoczonych nastolatków w wieku 17 i 19 lat. Okazało się, że młodociani przestępcy chodzili od działki do działki, uszkadzali drzwi lub okna w altankach i szukali wartościowych przedmiotów. Ukradli między innymi miedziane, mosiężne i porcelanowe ozdobne dzwonki o wartości tysiąca złotych. Nastolatkowie noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a w środę usłyszeli zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Tego samego dnia przed godziną 16:00 policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy otrzymali natomiast informację o ujęciu przez pracowników ochrony jednego ze sklepów znajdujących się przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu 20-latka odpowiedzialnego za wcześniejsze wielokrotne kradzieże. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dokonał czterech kradzieży w krótkich odstępach czasu, a wartość strat w artykułach chemicznych i spożywczych wyniosła łącznie blisko 800 złotych. W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

43
59%
Cieszy
2
3%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
8
11%
Złości
16
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group