Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4164
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Gulasz będzie królował w Walimiu

Czwartek, 23 czerwca 2016, 6:50
Autor: red
REGION, Walim: Gulasz będzie królował w Walimiu
Fot. organizatorzy
W sobotę 25 czerwca od godziny 14.00 zapraszamy do walimskiego Parku Jordanowskiego na Festiwal Gulaszu.

Impreza ma na celu promowanie przyjaźni polsko – węgierskiej oraz kultywowanie tradycji kulinarnych i dziedzictwa kulturowego.

Wydarzenie ma formę konkursu kulinarnego. Dla wszystkich uwielbiających gulasz w każdej postaci czeka niesamowita impreza. Co najmniej 18 różnych rodzajów gulaszy: z dziczyzny, drobiu, ryb i wiele, wiele innych. Do tego wspaniały gulasz węgierski gotowany przez gości z zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy węgierskiej Harkakotony.

W programie między innymi:

- występ artystyczny dla dzieci "Klaun Klara i Patryk",
- live cooking na patelni plenerowej,
- degustacja "Walimskiego gulaszu ziemniaczanego",
- zabawa taneczna i koncert zespołu muzycznego "100%".

Zapach gotujących się w bograczach gulaszy przyciąga do walimskiego Parku Jordanowskiego wielu smakoszy i miłośników tej wyśmienitej potrawy. Corocznie uczestnicy konkursu na najsmaczniejszy gulasz żwawo uwijali się przy swoich kociołkach, aby na godzinę 16.00 potrawy były gotowe. Wtedy też następuje smakowanie, przez uczestników, a także przez jury wszystkich gulaszy - przygotowanych tradycyjnie oraz nowatorsko.

Festiwal gulaszu jest również sposobnością do skosztowania potrawy serwowanej przez grupę przyjaciół z Węgier przygotowujących tradycyjny gulasz węgierski oraz zasmakowania wyjątkowego “Walimskiego gulaszu ziemniaczanego” serwowanego przez Wójta Gminy Walim wprost z ogromnej patelni. To również okazja do miłego spędzenia czasu w gronie rodzinnym i udziału w wydarzeniu obfitującym w wiele zaskakujących atrakcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group